1151 Pin İşlemci Önerisi

SeFFaH

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim;
  • Intel Core i5 7600 3.5 Ghz 6 MB 1151
  • MSI B250M Gaming Pro 2400 Mhz 1151p mATX
  • Corsair 16GB(2x8GB) Vengeance Lpx DDR4 2400mhz CL16
  • MSI NVIDIA GeForce® GTX 1070 Ti Gaming 8GB 256-bit
Bu sistemde anakart, RAM vs değiştirmeden alabileceğim biraz daha güçlü bir işlemci önerisi istiyorum. 1080p'de kullanıyorum sistemi. Oyunlarda çok az darboğaza girmekte. Onu pek sıkıntı yapmıyorum ama yayın açıyorum arada o zaman darboğaz miktarı artmakta ve can sıkıntısı yaratmakta. Bu anakartla sıkıntı çıkmadan kullanabileceğim işlemci önerilerini alabilirsem fiyatlarına bakarak o zaman yorum yapabilirim ne kadar harcayacağım konusunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni serilerle bu 7. seri arasında ne fark var? Yeni serilerden kullanamıyor muyuz? Bildiğim kadarıyla soket yapıları değişmedi ama farklılık nerede? Bu ikisi arasında çok fark yok bildiğim kadarıyla 7600-7700. Eğer gerekli olursa yine anakart ve işlemci ikisini beraber değiştireyim? Yeni seriye geçelim.

Teknoloji farkı var. Çekirdek sayısı fazla. Dolayısıyla performans fazla.
8. ve 9. nesil soket yapıları farklı olduğu için anakartın onlara uygun değil, dolayısıyla kullanamazsın.
Eğer bütçen var ise, 9.nesil işlemci ve ona uygun anakart almak en iyisidir. Güncel parçalara yatırım yapmış olursun. Fakat şuan sadece işlemci yatırımı yapabilirim dersen, alınabilecek en iyi işlemci şartlarına göre i7 7700'dür.

Peki elimdeki malzemeleri satıp yeni seri işlemci, anakart ve ram almaya kalksam neleri önerirsiniz? Birde benim elimdeki malzemeler ne kadar eder?
Cevap, öneri verebilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı