1151 pin M.2 desteği olan anakart önerisi

Kabristan

Centipat
XPG SX8200 PRO M.2 SSD'me uygun ve 8.9.nesil 1151 pin işlemci destekli anakart almayı düşünüyorum. (Neden 8 veya 9.nesil? Çunki araştırmalarım sonucu 6 ve 7.nesil işlemcilere nazaran hem 4 çekirdekler hem de daha uygun fiyatlılar) birkaçtane anakart çok yakın özelliklerde fakat ya jen2 ya da X4 değil. Yani bir kısmından kırpılmış. pcle 3 olsun 8.ve 9. nesil işlemcileri desteklesin. En önemlisi ise sorunsuzca bu SSD'ye Windows kurabileyim ve performansta düşüş olmasın (yarı hızına vs.) daha iyisi aynı fiyata ya da uyguna var ise lutfen aydınlatınız. Bende son incelememde bir anakarta ulaştım. Sizce bu tam performans verir mi yoksa arkadaşım şu anakartı almalısın şu yüzden gibi değerli fikirleriniz var mı arkadaşlar. Artıları ve eksileri nelerdir? Fiyat olarak ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur. Ve de hangisi daha kaliteliyse :)

Aklımda olan anakart inceleme linki: PRIME B365M-K | Anakart | ASUS Türkiye
Bu da yakın sanırım yanlışsa düzeltin: PRIME H310M-E R2.0 | Anakart | ASUS Türkiye
Bu da diğer bir Anakart: ASRock B365M Pro4.
Diğer bir tane daha: ROG STRIX H270F GAMING | Anakart | ASUS Türkiye
Çok pahalı olunca kolay bulunuyor fakat F/P aradığım için zorlanıyorum. Örneğin 800TL aralığında birçok ürün var iken 500-600 TL aralığında uzman arkadaşlardan yardım almak gerekiyor. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Bu da son bulduğum: B360M MORTAR TITANIUM | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global.
Hocam bunuda buldum. Bana en uygun ve en ideal olan anakartı önerir misiniz?
S. A arkadaşlar konuya cevap verilmemiş sanırım müsait olamadılar. Herneyse ben fiyat ve NVMe gen3 X4 M.2 desteği sunması dolayısıyla ASUS Prime B365M-K'yı tercih etmeye karar verdim. PRIME B365M-K | Anakart | ASUS Türkiye
Sadece tek sorunum sitesinden de inceledim fakat depolama hızı sunmasından bahsedilmiş. Windows'u bu karta takacağım XPG SX8200 PRO SSD'ye kurabilecek miyim tek sorunum bu arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
XPG SX8200 Pro M.2 SSD'me uygun ve 8.9.nesil 1151 pin işlemci destekli anakart almayı düşünüyorum. (neden 8 veya 9.nesil? Çünkü araştırmalarım sonucu 6 ve 7.nesil işlemcilere nazaran hem 4 çekirdekler hem de daha uygun fiyatlılar) birkaçtane anakart çok yakın özelliklerde fakat ya jen2 ya da X4 değil. Yani bir kısmından kırpılmış. pcle 3 olsun 8.ve 9. nesil işlemcileri desteklesin. En önemlisi ise sorunsuzca bu SSD'ye Windows kurabileyim ve performansta düşüş olmasın (yarı hızına vs.) Daha iyisi aynı fiyata ya da uyguna var ise lutfen aydınlatınız. Bende son incelememde bir anakarta ulaştım. Sizce bu tam performans verir mi yoksa arkadaşım şu anakartı almalısın şu yüzden gibi değerli fikirleriniz var mı arkadaşlar. Artıları ve eksileri nelerdir? Fiyat olarak ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur. Ve de hangisi daha kaliteliyse :)

Aklımda olan anakart inceleme linki: PRIME B365M-K | Anakart | ASUS Türkiye
Bu da yakın sanırım yanlışsa düzeltin: PRIME H310M-E R2.0 | Anakart | ASUS Türkiye
Bu da diğer bir anakart: ASRock B365M Pro4.
Diğer bir tane daha: ROG STRIX H270F GAMING | Anakart | ASUS Türkiye
Çok pahalı olunca kolay bulunuyor fakat F/P aradığım için zorlanıyorum. Örneğin 800TL aralığında birçok ürün var iken 500-600 TL aralığında uzman arkadaşlardan yardım almak gerekiyor. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Bu da son bulduğum: B360M MORTAR TITANIUM | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global.
Hocam bunu da buldum. Bana en uygun ve en ideal olan anakartı önerir misiniz?
S. A arkadaşlar konuya cevap verilmemiş sanırım müsait olamadılar. Her neyse ben fiyat ve NVMe gen3 X4 M.2 desteği sunması dolayısıyla ASUS Prime B365M-K'yı tercih etmeye karar verdim. PRIME B365M-K | Anakart | ASUS Türkiye
Sadece tek sorunum sitesinden de inceledim fakat depolama hızı sunmasından bahsedilmiş. Windows'u bu karta takacağım XPG SX8200 Pro SSD'ye kurabilecek miyim tek sorunum bu arkadaşlar.

Öncelikle çok teşekkür ederim böyle bir araştırmayı bizlere sunduğunuz için. Aynı sorun benim de başımda. Tercih etmiş olduğunuz anakartı ben de düşünüyorum. Eski bilgisayarımın anakart gitti. Memnuniyet konusunda bilgi verebilir misiniz?

Geri
Yukarı