1156 Soğutucu 1155 Anakarta Takılır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ÖmerBayraktar

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar işlemci soğutucusunu değiştiriyorum. Ama takacağım soğutucu'da 1156 soket yazıyor. Benim anakartım ise 1155 soket yapısına sahip. 1156 soğutucuyu 1155 anakarta takabilir miyim?

Not:Benim bildiğim uyması lazım. 1156-1155 anakartlarda; soğutucu delikleri değişmiyor ama işlemciler değişiyor diye biliyorum doğru mudur? Yinede size de sorayım dedim.

Takacağınız soğutucunun modelini söyler misiniz. Soğutucular sadece 1 soket desteklemez, piyasadaki hem AMD hem Intel olsun bütün soketleri destekleyen soğutucular bile var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet soğutucular sadece bir soketi değil, birçok soketi destekler. Yanında verilen aparatlar sayesinde, hangi sokete takacaksan onun aparatını takıp sokete monte edebilirsin. :D :D
Evet onu biliyorum ama dediğim gibi kararsız kaldım. Web sitesinde 1155 yazıyor ama satın alacağım sitede 1156 yazıyor.

Resmi Sitesi: XIGMATEK

Satın Alacağım Yer: VATAN COMPUTER - XIGMATEK - BALDER INTEL LGA775/1156/1366 & AMD 754/939/940/AM2/AM2+/AM3

- - - Güncellendi - - -

Takacağınız soğutucunun modelini söyler misiniz. Soğutucular sadece 1 soket desteklemez, piyasadaki hem AMD hem Intel olsun bütün soketleri destekleyen soğutucular bile var.
Evet piyasada bütün soketleri destekleyen soğutucular var buda onlardan biri olsa gerek.

Vatan'a ne bakıyorsun ki sen. Vatan sitesini güncellememiş. LGA 1156 için üretilen işlemci fanları, LGA 1155 ile sorunsuz çalışabilir. Xigmatek de sitesini buna göre güncellemiş. Yani senin dediğin gibi, soğutucu delikleri değişmez.

Hiçbir zaman VatanComputer'de yazanlara inanmamalıyız bence.
Alacağımız ürünün markasını Google'ye yazıp resmi sitesinden özelliklerine bakmalıyız. Vatan sallamasyon bilgiler yazıyor çoğunlukla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı