11700K sistem oyunlarda 80 derece oluyor

Efe Alçı

Centipat
Herkese selam.

Yaklaşık 3 ay önce kendi sistemimi kendim topladım. 2 buçuk ay hiçbir sorun yokken son 2 haftadır işlemcim çok fazla ısınıyor ve çok fazla ısı dalgalanması oluyor örneğin oyunlarda 80 üstü boşta sürekli 35-55 değişiyor. Sıvı soğutmayı değiştirdim ancak sorun hala devam etmekte. Kasam Cooler Master TD500 önü delikli.

11700k.
MSI CoreLiquid 360r.

Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiniz değil mi kurcalayan başka bir uygulama var mı diye? İşlemci hakkında tek bildiğim 11k serisi fazla ısınıyor diye biliyorum internetten karşılaştırmalarına bakin diğer işlemciler ile...

Herkese selam.

Yaklaşık 3 ay önce kendi sistemimi kendim topladım. 2 buçuk ay hiçbir sorun yokken son 2 haftadır işlemcim çok fazla ısınıyor ve çok fazla ısı dalgalanması oluyor örneğin oyunlarda 80 üstü boşta sürekli 35-55 değişiyor. Sıvı soğutmayı değiştirdim ancak sorun hala devam etmekte. Kasam Cooler Master TD500 önü delikli.

11700k.
MSI CoreLiquid 360r.
Macunda bir sorun olabilir. Dikkatlice yenileyin derim.

Soğutucu kaynaklı büyük ihtimal. 240'lık performansı bile veremiyor önerilmeyen bir soğutucu. 3. ayındada 8. ayındada pompa sorunu yaptığını okumuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı