1175 TL Intel i3 6100 Ekran Kartsız Sistem Toplama

Berk401

Hectopat
Daha fazla  
Intel i3 6100 işlemcinin kendi grafik kartını kullanacağım, HD 530. Daha sonra sisteme ekran kartı olarak GTX 950 veya GTX 960 ilave edeceğim. Şimdi toplayacağım sistemdeki parçalar uyumlu mu ekran kartsız olarak? Yardımcı olursanız sevınırım.

Daha önce hiç sistem toplamadım, ama toplayabilirim. Bilgisayarcıya mı toplatmalıyım yoksa parçaları kendim alıp mı toplamalıyım?
071.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel i3 6100 işlemcinin kendi grafik kartını kullanacağım, HD 530. Daha sonra sisteme ekran kartı olarak GTX 950 veya GTX 960 ilave edeceğim. Şimdi toplayacağım sistemdeki parçalar uyumlu mu ekran kartsız olarak? Yardımcı olursanız sevınırım.

Daha önce hiç sistem toplamadım, ama toplayabilirim. Bilgisayarcıya mı toplatmalıyım yoksa parçaları kendim alıp mı toplamalıyım?
Eki Görüntüle 183823
Güzel bir anı olmasını istiyorsan videolardan bakarak yapmaya çalışabilirsin ama riske almak istemiyorsan güvendiğin birine dizdirebilirsin.

Eki Görüntüle 183823
O sistemden daha kolay monte edebileceğin bir sistem yok, o sistemin aynısını kullanıyorum sadece kasa farklı tek yapacağın video izlemek ve monte etmek. Ekran kartını yakın zamanda alacaksan alabilirsin bu sistemi fakat işlemci içindeki grafik yongası oyun oynamak için yeterli değil. Lol oyununda gölgeler kapalı en yüksek ayarlar 60-90 fps arası zula oyununda fps göremedim fakat akıcı cs go en düşük ayarlarda bile akıcı değil warband orta yüksek ayarlarda oynanabilir durumda.

Hiç sistem toplamamışsan riske atma bilgisayarcıya toplat belki indirim bile yapar. Ram belleğinide tek 8 gb olanı al. Kodun sonunda fb2/8 yazıyor yani 8 gb ama 2 modül dört artı dört olarak. Onun yerine fb/8 ile biten kodlu var ondan al. İleride aynı sekizden bir tane daha alırsın 16 olur. Gtx 950 ve 960 aynı para ileride alırsan msi gtx 960 2g al aklında bulunsun.

Hahaha, hocam güldürmeyin beni. GTX 950' yi geçemiyormuş. GTX 950 ile aynı performansta. Ancak yeni teknoloji. Parası varsa gitsin GTX 960 alsın tabikide. Ben burda fiyattan bahsediyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı