12.000-15.000 TL oyun laptopu önerisi

Evet tek kanal. Ne kadar etki eder performansa tek olması?
Bir 16 gb ram daha alıp Acer a taktırılabilir. 2.yi takma yeri var. Tek olma durumunu Discorda sordum kullanan arkadaşlar söyledi fps ler kötü değilmiş warzone da yüksek ayarlarda 50,60 fps değil yani. Tek kanal ram ile %80 gpu kullanımı olduğunu söylüyordu yada daha fazladır bilmiyorum.
Bu videoda tek kanal 16gb ram ve rtx 2060 kullanan bir laptop 80-90 fps alıyor max ayarlarda ve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gpu kullanımı %85 %90 gibi oluyor heralde. Yinede iyi bir değer bence.
Evet tek kanal. Ne kadar etki eder performansa tek olması?
discord daki arkadaş 10. nesil i7 helios 300 ün rtx 2070 max q 16 gb single ram lisini kullanıyor ve şuan warzone de test yaptı rtx açık ve max ayarlarda min 60 ortalama 70 max 80 fps almış rtx 2070 max q rtx 2060 la pek fark etmiyor yani bu şekilde fps alırsın. gpu kullanımı %80 %85 %90 mış gayet iyi bence.
rtx 2060 ın %80 gpu kullanımı gtx 1660ti max q gibi %85 de gtx 1660ti ayarında ve %90 da rtx 2060 max q olması lazım.

Son düzenleme:
Bir 16 gb ram daha alıp Acer a taktırılabilir. 2.yi takma yeri var. Tek olma durumunu Discorda sordum kullanan arkadaşlar söyledi fps ler kötü değilmiş warzone da yüksek ayarlarda 50,60 fps değil yani. Tek kanal ram ile %80 gpu kullanımı olduğunu söylüyordu yada daha fazladır bilmiyorum.
Bu videoda tek kanal 16gb ram ve rtx 2060 kullanan bir laptop 80-90 fps alıyor max ayarlarda ve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Gpu kullanımı %85 %90 gibi oluyor heralde. Yinede iyi bir değer bence.

discord daki arkadaş 10. nesil i7 helios 300 ün rtx 2070 max q 16 gb single ram lisini kullanıyor ve şuan warzone de test yaptı rtx açık ve max ayarlarda min 60 ortalama 70 max 80 fps almış rtx 2070 max q rtx 2060 la pek fark etmiyor yani bu şekilde fps alırsın. gpu kullanımı %80 %85 %90 mış gayet iyi bence.
rtx 2060 ın %80 gpu kullanımı gtx 1660ti max q gibi %85 de gtx 1660ti ayarında ve %90 da rtx 2060 max q olması lazım.
Eğer sonra bir 16'lık RAM daha alırsam ve takarsam garanti bozulmaz değil mi?

Eğer sonra bir 16'lık RAM daha alırsam ve takarsam garanti bozulmaz değil mi?
discord da sormuştum garantisi bozulmasın diye Acera göndermen gerekiyormuş. Onlar takıyormuş. ve dual channel olunca %95 üzeri gpu kullanımı oluyormuş, doğal olarak fps de artıyor.
rtx 2060 olan lenovo legion 5 te birisi mux switch var demişti, ne kadar doğru bilmiyorum onuda araştırabilirsin.
yukarıdaki videodaki msi laptop dual channel ramli olabilir.
Warzone de Fps ler genel olarak düşük 8x4 ram kullanmış adam ve rtx 2070 16gb da rtx on max ayarlarda ortalama 70 fps alıyor pc de aynı fps. Ve bu güncel video 2 hafta öncenin videosu sanırım.

Son düzenleme:
Msi ve Asus un düşük fiyatlı modellerinde genelde %45 ntsc ekran kullanılıyor.
Yada biraz da üstüne koyup bu alınabilir 32gb dual channel heralde ve 2070 max q

Son düzenleme:

Geri
Yukarı