12.000 TL değerinde sistem toplama

O güç kaynağı işini fazlasıyla görür,
Ana kart konusunda da ben sana bu ana kartı öneririm, yine sana kalmış tabi ki.
Çünkü senin almayı düşündüğün ana kart Micro ATX yani orta boyutlu küçük yapılı.
ATX yani en büyük olan ana kart yapılarından al ki, ileri de soğutucu vs. takarken sıkıntı yaşama.

Buradan da ana kartın desteklediği hem RAM hemde İşlemci tiplerine bakabilirsin.

Son bir şey daha,
Bu kadar pahalı bir sistem toplayıp, kesinlikle akım korumalı bir prizle kullan sistemini.

Herkese merhabalar, yeni üyeyim herkese iyi günler dilerim.
Uzun zamandır düşündüğüm fiyat ve kalite olarak yüksek seviye bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ama donanım bilgileri ve birbirleriyle uyumları olarak benden daha iyi bilen arkadaşlar var olacabileceğini düşünerekten buraya konu açmak istedim.
Kısaca, Technopat sistem tavsiyelerindeki 11.700 liralık sistemi biraz değiştirerek toplamak istiyorum. Sistem şu şekilde;

Üst Seviye OyunIntel 9. Nesil
Yonga Seti/AnakartASUS TUF X470-Plus GamingMSI MAG Z390M Mortar
İşlemciAMD Ryzen 7 2700XIntel Core i7-9700K
Ekran KartıASUS ROG STRIX RTX 2070 8GBMSI RTX 2070 Gaming X 8G
Ortak Bileşenler
BellekHyperX Predator RGB 16GB Kit 3000 MHz CL15
DepolamaSeagate 3,5″ 2TB Barracuda 7200 RPM
SSDSamsung 970 EVO 250GB NVMe M.2
KasaCooler Master Masterbox MB520
Güç KaynağıCooler MasterWatt Lite 600W 80 Plus
SoğutmaCooler Master MasterLiquid 240
Fiyat:11.700 TL11.700 TL
+ MonitörASUS 27” PG278QR – 1ms, 165Hz, 2K, G-Sync, 3D

3 değişiklik yapacağım bu konuda yardım istiyorum.
Birincisi ve en takıldığım konu ise benim ekran kartım MSI GTX 1080 olarak mevcut. RTX yerine bu ekran kartını kullanmamda herhangi bir sakınca olur mu sizce diye sormak istedim.
İkincisi Cooler Master güç kaynağı yerine Corsair 650 W 80+ VS650 modelini almayı düşünüyorum. Üçüncüsü ise anakart olarak sistemdei Z390 Mortar yerine MSI MPG Z390 GAMING PLUS Intel Z390 Socket 1151 DDR4 4400MHz(O.C.) almayı düşünüyorum.
Sizce bu değişikleri yapmam uyum sorunu yaratır mı? Veya performans kaybına sebep olur mu. Belki de daha iyi olabilir bunu bilmiyorum açıkçası.
Artısı eksisini beraber düzenleyebileceğimiz bir sistem toplamak isterim. Amacım ise yayın açmak ve üst seviye oyun oynayabilmek. İşlemci olarak ise i7 9700k alacağım gibi duruyor.
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Sanırım X470 anakartlar ile SLI yapılabiliyordu. Ama RTX 2070 ve GTX 1080 ile SLI olur mu bilmem.

@Narayanna biliyorum fazla soru sormuş olacağım ama siz ram olarak performans ve ileride yükseltilebilirlik açısından hangi ram'i almamı tercih ederdiniz ? Ve son olarak monitör olarak çok ekstra para vermeden 1 ms 144 hz hangi monitörü almamı tavsiye edersiniz bu yüksek seviye bilgisayara..
Güç kaynağı olarak Bekir arkadaşımızın dediğini, ana kart olarak ise sizin dediğinizi alacağım. Ekstra olarak akım korumalı priz mutlaka alacağımı söylemeliyim.
Ayrıca hepinize tekrardan teşekkür ederim, ayrı ayrı yardımcı oluyorsunuz.

İstediğin kadar sorabilirsin soru, problem değil :) bildiğim kadar veririm cevap.
Listende bulunan monitör zaten üst düzey bir oyuncu monitörü G-Sync destekli, onu alabilirsin.
RAM olarak bütçe nedir bilmiyorum ama listende bulunan RAM ile, aynı fiyatlarda olan benimde kullandığım
Bu RAM'leri alabilirsin, ana kartın uyumluluk listesinde yer alıyor.

Bu tavsiye edilenler zaten bir oyuncu için yeteri kadar kaliteli ve üst düzey ürünler.
Yine de daha iyisini ve kafana yatan ürünü kendin seçmelisin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı