12.000 TL laptop önerisi

Bütçe
13000
Bence alınır. Hem 16GB ram, hem ryzen 7 hem de rtx 3060 sahip bilgisayarlar genellikle 15binden başlıyor.
Oynadığınız oyunlardaki fps ve sıcaklık durumlarınız nedir?
Soğutucu kullanıyor musunuz? Altına kitap veya soğutucu konulduğunda 5-10 derece sıcaklıkların düştüğü söyleniyor.
Genel olarak beğenmediğiniz kusurları var mı?

Soğutucu elbette şart. Kendim yaptığın stand ile kullanıyorum. Dediğiniz gibi Dual Channel olduğundan MUX'u aratmıyor bilgisayar. CS'de ve Valorant'ta denedim, CS'de 300, Valorant'ta 200 küsur FPS veriyor. Soğutucusuz sıcaklik degerleri ise GPU 65-70, CPU 80-85. Beğenmediğim yanı şuanlık yok.

Kapatınca 70 dereceler görülür kesin. Bazı kişilerin abarttığı kadar sıcak değil cihaz. Omen 16 beklesem mi yoksa Omen 15 alsam mı çok kararsızım. Tercih sonuçları açıklanana kadar Omen 16`ya süre tanıyacağım.

Tercih meselesi tabii ki. Bu özellikteki çoğu muadili 14-15binden başlıyor. Ben de Berke sayesinde 16 GB olan modelini 12700 civarında satın aldım. Legion'un aynı fiyat aralığındaki bilgisayarında ise GTX 1600 Ti var. Fiyatı 1000-2000₺ arttırınca ancak RTX 2060 alınabiliyor. MUX çok mu gerekli, bence değil. Burada yazılanlardan sonra keşke MUX'lu mu alsaydım dedim ancak zaten 144+ FPS alıyorum, 8 Core 16 thread AMD işlemci ile.

Tercih meselesi tabii ki. Bu özellikteki çoğu muadili 14-15binden başlıyor. Ben de berke sayesinde 16 GB olan modelini 12700 civarında satın aldım. Legion'un aynı fiyat aralığındaki bilgisayarında ise GTX 1600 Ti var. Fiyatı 1000-2000₺ arttırınca ancak RTX 2060 alınabiliyor. MUX çok mu gerekli, bence değil. Burada yazılanlardan sonra keşke MUX'lu mu alsaydım dedim ancak zaten 144+ FPS alıyorum, 8 Core 16 thread AMD işlemci ile.

PUBG gibi oyunlarda keyboard ghosting, fanda cw sorunu var mı? Kimiside IPS panel deyip SVA panel sattıklarını söylemiş. Ekranın sağ üst köşesinde çerçeveye tam oturmama sorunuda görmüştüm YouTube'da.

Omen d15 2021 3060 ryzen7 konfigürasyonu kullanıyorum arkadaşlar. Cihaz 1 aydır benimle. Cihazı iş bilgisayarı olarak da kullanmak için aldım. Genel değerlendirmem şöyle. Cihaz kesinlikle ısınmıyor. Eğer soğutma performansını yetersiz bulan arkadaşlar varsa cihazlarına özel durumlar olabileceğini düşünmeli. Cihazın mobilitesi ağırlığı ve kalınlığı göze alındığında zayıf pil performansı olarak orta. Klavyeye çok ısınamasam da malzeme kalitesi beni gayet tatmin ediyor. Şuana kadar cihazdan memnun olsam da ufak bir sorun yaşadım o konuda da bilgilendireyim. Cihaz bir gün sesleri cızırtılı vermeye başladı. Forumlarda araştırdım bir sonuca varamadım. Tüm sürücüler güncel olsa da donanımsal bir sorun olup olmadığından emin olmak amacıyla windowsu formatlayıp tüm güncel sürücüleri tekrar kurunca düzeldi. Tesadüfen mi düzeldi bir daha yaşar mıyım bilemiyorum. Ayrıca cihaz 8gb ramle beni suana kadar üzmedi bir iki sene sonra ihtiyaç halinde rami update etmeyi planlıyorum. Oyun olarak sadece AAA oyunlar ve paradox stratejilerini oynamaktayım.

Omen d15 2021 3060 ryzen7 konfigürasyonu kullanıyorum arkadaşlar. Cihaz 1 aydır benimle. Cihazı iş bilgisayarı olarak da kullanmak için aldım. Genel değerlendirmem şöyle. Cihaz kesinlikle ısınmıyor. Eğer soğutma performansını yetersiz bulan arkadaşlar varsa cihazlarına özel durumlar olabileceğini düşünmeli. Cihazın mobilitesi ağırlığı ve kalınlığı göze alındığında zayıf pil performansı olarak orta. Klavyeye çok ısınamasam da malzeme kalitesi beni gayet tatmin ediyor. Şuana kadar cihazdan memnun olsam da ufak bir sorun yaşadım o konuda da bilgilendireyim. Cihaz bir gün sesleri cızırtılı vermeye başladı. Forumlarda araştırdım bir sonuca varamadım. Tüm sürücüler güncel olsa da donanımsal bir sorun olup olmadığından emin olmak amacıyla windowsu formatlayıp tüm güncel sürücüleri tekrar kurunca düzeldi. Tesadüfen mi düzeldi bir daha yaşar mıyım bilemiyorum. Ayrıca cihaz 8gb ramle beni suana kadar üzmedi bir iki sene sonra ihtiyaç halinde rami update etmeyi planlıyorum. Oyun olarak sadece AAA oyunlar ve paradox stratejilerini oynamaktayım.
Soğutucu kullanıyor musun?

Geri
Yukarı