Bu Monster notebook fiyatına göre gayet güzel içerisine özelleştirme kısmından 420 TL ekstra verip 1TB HDD + 512 GB M.2 SSD ile kullanmak istiyorum. Zaten içerisinde RTX 2060 var. Ama düşünceli olduğum yerleri soru sorarak size belirteceğim. Lütfen yardımcı olunuz. Soru 1:
-Soğutma konusunda bu cihaz nasıl duruyor?
-Bataryası 3 Hücreli 4100 mAh olan bir batarya tahmini ne kadar kullanım süresi sağlar? Batarya kullanım açısından üzer mi?
-Bir de bunu alırsam yanına sitede ek olarak gösterilen Cooler Master Notepal X2'yi almak istiyorum sizce bir faydası olur mu?
Bu dediklerimi yapınca yaklaşık 12.000 TL'lik bir maliyet tutuyor.

Bir diğer tercih olarak da MSI'ın bu modelini düşünüyorum. Ekran kartı Monster'dan düşük, ekran 120Hz Monster'dan yine kötü. Ama 6 hücreli bir batarya sunuyor. Kaç mAh olduğu hiçbir yerde yazmıyor. Ya da ben bulamadım. Yani bu modelin beni etkileyen tek noktası uzun kullanım süresi.

Peki siz hangisini tercih edersiniz. Ayrıca iki bilgisayarda da gördüğünüz bir eksi yön varsa lütfen paylaşabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler...

Laptopu taşınabidinden mi almak istiyorsun. Çünkü laptop tavsiye etmem, boşuna para eğer ögrenci değilsen ve sürekli taşıma gibi bir amacın yoksa kesinlikle masaüstü PC almalısınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu Monster notebook fiyatına göre gayet güzel içerisine özelleştirme kısmından 420 TL ekstra verip 1TB HDD + 512 GB M.2 SSD ile kullanmak istiyorum. Zaten içerisinde RTX 2060 var. Ama düşünceli olduğum yerleri soru sorarak size belirteceğim. Lütfen yardımcı olunuz. Soru 1:
-Bataryası 3 hücreli 4100 mAh olan bir batarya tahmini ne kadar kullanım süresi sağlar? Batarya kullanım açısından üzer mi?
-Bir de bunu alırsam yanına sitede ek olarak gösterilen Cooler Master notepal X2'yi almak istiyorum sizce bir faydası olur mu?

Bir diğer tercih olarak da MSI'ın bu modelini düşünüyorum. Ekran kartı Monster'dan düşük, ekran 120Hz Monster'dan yine kötü. Ama 6 hücreli bir batarya sunuyor. Kaç mAh olduğu hiçbir yerde yazmıyor. Ya da ben bulamadım. Yani bu modelin beni etkileyen tek noktası uzun kullanım süresi.

Peki siz hangisini tercih edersiniz. Ayrıca iki bilgisayarda da gördüğünüz bir eksi yön varsa lütfen paylaşabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler...

Merhaba iyi günler doların düşmesini bekleyip 3500 TL 480 GB SSD'li sistem toplayın derim çünkü bazı laptoplar ekranında sorun oluyor ekran kablo zedelenemsi vb ve bunlar kullanıcı hatası oluyor (bizzat yaşadım).

-Bataryası 3 hücreli 4100 mAh olan bir batarya tahmini ne kadar kullanım süresi sağlar? Batarya kullanım açısından üzer mi?
-Bir de bunu alırsam yanına sitede ek olarak gösterilen Cooler Master notepal X2'yi almak istiyorum sizce bir faydası olur mu?

12.000 TL'ye RTX 2080 Super ekran kartlı masaüstü bilgisayar alınabiliyor.

Arkadaşlar biliyorum bu parayla çok iyi bir masaüstü sistem toplayabilirim ama dediğim gibi bana dizüstü lazım. Bir yerlere koşuşturma zorunluluğum olduğunda laptop gerekicek ne yazıkki yoksa bende isterdim toplama pc almak.
Peki bu notebooklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yani yanlış anlamayın ama gerçekten zengin değilseniz (ki olsanız foruma sormadan direk alırdınız zaten) bu parayı sadece oyun için laptopa vermek gerçekten akıl işi değil, eğer gerçekten taşınabilirlikse söz konusu öğrenci ortamı arkadaşlarda kalırım kafası falan ise benim 12 bin liram olsa 8 bine 2070 li bir kasa toplarım evimdeyken kasadan oynarım yanına da 4 bin liraya bi laptop çekerim arkadaşlara giderken yanıma alırım çok daha mantıklı tabi bu benim fikrim.

Yıl 2020, hala dizüstü bilgisayar konusuna o paraya ne masaüstü toplanır diyenler var. Konuya dönecek olursak ben Monsterdan memnunum. Parça kalitesi diğer firmaların gerisinde (kasada kullanılan bileşenler genellikle plastik). Servisi ile alakalı bir sorun yaşamadım. 6 ayda bir olmak üzere ömür boyu temizlik ve termal macun değişimi ücretsiz. Batarya konusu ise benim kullandığım cihaz için berbat. En tasarruflu modda 1.5 saat kullanabiliyorum sadece fakat oyun bilgisayarı olduğundan pil ile kullanma ihtiyacım çok olmadı açıkcası. Abra serisi ile Tulpar serisi arasında malzeme ve pil konusunda çok fark var mı bilemiyorum. Ayrı bir soğutucuyu cihazın soğutma performansını gördükten sonra almanızı öneririm. Başka bir sorunuz olursa buradayım.

Aklınızda kesin olarak notebook almak varsa MSI her zaman iyidir. MSI alabilirsiniz. Ama alacaksanız da doların düşmesini bekleyin derim daha iyi ekran kartlı notebooklar bu fiyata düşebilir.

Yıl 2020, hala dizüstü bilgisayar konusuna o paraya ne masaüstü toplanır diyenler var. Konuya dönecek olursak ben Monsterdan memnunum. Parça kalitesi diğer firmaların gerisinde (kasada kullanılan bileşenler genellikle plastik). Servisi ile alakalı bir sorun yaşamadım. 6 ayda bir olmak üzere ömür boyu temizlik ve termal macun değişimi ücretsiz. Batarya konusu ise benim kullandığım cihaz için berbat. En tasarruflu modda 1.5 saat kullanabiliyorum sadece fakat oyun bilgisayarı olduğundan pil ile kullanma ihtiyacım çok olmadı açıkcası. Abra serisi ile Tulpar serisi arasında malzeme ve pil konusunda çok fark var mı bilemiyorum. Ayrı bir soğutucuyu cihazın soğutma performansını gördükten sonra almanızı öneririm. Başka bir sorunuz olursa buradayım.
Sizin kullandığınız modelin batarya özellikleri nelerdir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı