12.000 TL monitör dahil ofis bilgisayarı toplama

Bütçe
12.000
Alabilirsiniz hocam sistem güzel.
Sadece kasa olarak bu alınsa daha iyi olur:
O zaman bu kasayı alacağım, teşekkürler. Sistemin bu kasa ile birlikte son fiyatı 11364.76 TL oldu.

Güncelleme: Sistemi sonunda sipariş ettim. :) @messinicocugu
Sadece son düşündüğüm monitörün fiyatı zamlandığı için monitörde son dakika değişikliği yapıp sizin önerdiğiniz monitörü aldım. Bir de kasa olarak sizin önerdiğiniz kasayı aldım.

Sistemin son hali şu şekilde oldu:

Klavye hariç tüm parçaları 6 taksit ile aldım. Toplam fiyat da vade farkı dahil 11600 TL civarına geldi. Yani 12000 TL bütçe sınırında kalmayı başardım.

Tüm parçalar gelince montajını yapıp atölyenin ofisinde kullanmaya başlayacağız. :)

Son düzenleme:
O zaman bu kasayı alacağım, teşekkürler. Sistemin bu kasa ile birlikte son fiyatı 11364.76 TL oldu.

Güncelleme: Sistemi sonunda sipariş ettim. :) @messinicocugu
Sadece son düşündüğüm monitörün fiyatı zamlandığı için monitörde son dakika değişikliği yapıp sizin önerdiğiniz monitörü aldım. Bir de kasa olarak sizin önerdiğiniz kasayı aldım.

Sistemin son hali şu şekilde oldu:

Klavye hariç tüm parçaları 6 taksit ile aldım. Toplam fiyat da vade farkı dahil 11600 TL civarına geldi. Yani 12000 TL bütçe sınırında kalmayı başardım.

Tüm parçalar gelince montajını yapıp atölyenin ofisinde kullanmaya başlayacağız. :)

Yeni gördüm, hayırlı olsun hocam güzel sistem.

i5-12400 İşlemci (12400F değil yani grafikleri var) - 4219₺

MSI PRO H610M-B Anakart - 1787₺

(x2) GoodRam 8GB 3200MHz DDR4 RAM - 439*2=878₺

Kingston NV2 M.2 PCIe 4.0 SSD - 1364₺ (sitede PCIe 3.0 diyor ama Kingston'ın sitesinde 4.0 diyor)

Gameforce Cold Kasa - 779₺ (Not: Bundan daha iyi kasalar bulunabilir ama zaten ofis bilgisayarı olduğu için öyle ahım şahım bir kasaya gerek yok)

High Power 80+ 500W PSU - 700₺

Burası 9727₺ ediyor, kalan paraya da monitör bulunabilir.

Edit: Sistemi sipariş etmişsiniz, görmemişim. Sistem güzel kesinlikle, "amaaan bunu alamadım" diye üzülmeyin, zaten fiyatlar önümüzdeki haftaya artar. Hayırlı olsun hocam.

i5-12400 İşlemci (12400F değil yani grafikleri var) - 4219₺

MSI PRO H610M-B Anakart - 1787₺

(x2) GoodRam 8GB 3200MHz DDR4 RAM - 439*2=878₺

Kingston NV2 M.2 PCIe 4.0 SSD - 1364₺ (sitede PCIe 3.0 diyor ama Kingston'ın sitesinde 4.0 diyor)

Gameforce Cold Kasa - 779₺ (Not: Bundan daha iyi kasalar bulunabilir ama zaten ofis bilgisayarı olduğu için öyle ahım şahım bir kasaya gerek yok)

High Power 80+ 500W PSU - 700₺

Burası 9727₺ ediyor, kalan paraya da monitör bulunabilir.

Edit: Sistemi sipariş etmişsiniz, görmemişim. Sistem güzel kesinlikle, "amaaan bunu alamadım" diye üzülmeyin, zaten fiyatlar önümüzdeki haftaya artar. Hayırlı olsun hocam.
Açıkçası 5600G'nin iGPU performansı daha iyi olduğu için 5600G tercih etmek istedim. Bir de 5600G + B450 ikilisi 12400 + H610 ikilisine göre çok daha ucuz. Bu sayede hem daha kaliteli kasa ve güç kaynağı seçebildim, hem de sisteme 2700 TL'lik monitör ve 200 TL'lik klavye ekleyebildim.

İşlemci, kasa, SSD ve klavye geldi bu arada. SSD'yi test ettim, sorunsuz çalışıyor ve orijinal. Geriye sadece monitör, anakart, RAM ve güç kaynağı kaldı. Onlar da gelince sistemi toplayıp atölyede kullanmaya başlayacağım. :)

Güncelleme: Sonunda monitör hariç tüm parçalar geldi. Sistemin montajını yaptım, sorunsuz çalışıyor. Windows 11 Pro 22H2 kurulumunu yaptım, şu anda gayet iyi.,

Sistem ile ufak bir oyun testi de yaptım. Lunar Client kurdum ve biraz oynadım. Gerçekten güzel performans verdi. Aslında sistemde hiç oyun oynanmayacak fakat yine de denemek istedim.

Monitör de geldiğinde sistem atölyenin ofisine taşınacak ve atölyenin e-fatura ve diğer işleri yapılacak.

@messinicocugu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı