12.000 TL televizyon önerisi

TCL 50C635 modelini öncelikli olarak öneririm:
Hazır indirimdeyken kaçırmayın.

İndirimden faydalanamazsanız sırasıyla alternatifler: TCL 55P635, TCL 50P635, Samsung 43BU8500 ve Samsung 43AU7000.

Teşekkürler hocam az önce LG 43UQ75 modelini aldım. Babamlar kullanacak ve köyde sadece 5-6 ay kullanılacak yazdan yaza, 12.000 e çıkmaya gerek yok dedik ve 9150'ye bu modeli aldık.

Teşekkürler hocam az önce LG 43UQ75 modelini aldım. Babamlar kullanacak ve köyde sadece 5-6 ay kullanılacak yazdan yaza, 12.000 e çıkmaya gerek yok dedik ve 9150'ye bu modeli aldık.
43UQ75 modelindeki panel çok kötü hocam paranıza yazık olur.

İptal edebiliyorsanız edin ve bunu alın:

• COF sayısı yetersiz: 6 adet.
  • Arka aydınlatması kalitesiz.
  • Kontrast oranı düşük.

Anladım hocam ama burada LG Türkiye garantisini daha ön planda tutacağım, TCL ile ilgili bir problem yaşamamız durumunda Artvin'in bir dağ köyündeki cihazın garantisiyle uğraşmak pek istemem. Dediğim gibi yazdan yaza kullanılacak bir cihaz, hatta çoğu zaman TV bile izlemiyorlar, eski tip tüplü bir TV ile idare ediyorlardı kafalarına değiştirmeyi koymuşlardı, içleri rahat etsin diye sırf LG ya da Samsung gibi bilinen bir marka olması için aldım, yoksa bizimkilere 4-5K lık bir modelde yeterdi ama heves ettiler aldık :)

Anladım hocam ama burada LG Türkiye garantisini daha ön planda tutacağım, TCL ile ilgili bir problem yaşamamız durumunda Artvin'in bir dağ köyündeki cihazın garantisiyle uğraşmak pek istemem. Dediğim gibi yazdan yaza kullanılacak bir cihaz, hatta çoğu zaman TV bile izlemiyorlar, eski tip tüplü bir TV ile idare ediyorlardı kafalarına değiştirmeyi koymuşlardı, içleri rahat etsin diye sırf LG ya da Samsung gibi bilinen bir marka olması için aldım, yoksa bizimkilere 4-5K lık bir modelde yeterdi ama heves ettiler aldık :)
Anlıyorum hocam o halde size şunu öneririm:
Daha ucuza daha kaliteli bir panel, daha yaygın servis ağı ve daha uzun garanti süresi gibi üstünlükleri var.

Anlıyorum hocam o halde size şunu öneririm:
Daha ucuza daha kaliteli bir panel, daha yaygın servis ağı ve daha uzun garanti süresi gibi üstünlükleri var.

Teşekkürler hocam zahmetleriniz için 👊 Bakayım.

Teşekkürler hocam zahmetleriniz için 👊 Bakayım.

Bizimkilere sordum hocam iptal etmeye gerek yok LG kalsın diyorlar, küçük bir Vestel var evlerinde çok da memnun değiller. Ankara'daki esas kullandıkları TV'de LG LED ve LG olmasını tercih ediyorlar COF sayısı falan onları ilgilendirmiyor 😝 Markaların insanda bıraktığı izlenimler sonraki tercihleri ciddi şekilde etkiliyor.

Son düzenleme:
TCL 50C635 modelini öncelikli olarak öneririm:
Hazır indirimdeyken kaçırmayın.

İndirimden faydalanamazsanız sırasıyla alternatifler: TCL 55P635, TCL 50P635, Samsung 43BU8500 ve Samsung 43AU7000.
Tavsiyenizle Amazondan 50C635 aldım umarım sorunsuz gelir.

C635 daha güncel bir ürün. Kontrast ve renkler açısından daha iyi ve 1440p çözünürlükte 120 Hz destekliyor.

Panelini araştırdım ve evet, 120 Hz yenileme hızına sahip bir panel kullanmakta ancak paneli o kadar kaliteli değil 6 COF sayısına sahip ve kontrastı da düşük.
Hocam C635 kuruldu görüntü, ses kaltesi olsun muazzam ama özellikle disneyplusta dolby vision destekteleyen film ve dizilerde bi sahnede karanlık oluyor sonra 1-2 saniye sonra sahne değiştiğinde artıp eski haline dönüyor. Ve karanlık sahnelerde daha karanlık oluyor açık sahnelerde biraz düzeliyor ama orijinal filme göre hala çok karanlık kalıyor. Bir bilginiz var mıdır bu konu hakkında?

Son düzenleme:
Tavsiyenizle Amazondan 50C635 aldım umarım sorunsuz gelir.

Hocam C635 kuruldu görüntü, ses kaltesi olsun muazzam ama özellikle disneyplusta dolby vision destekteleyen film ve dizilerde bi sahnede karanlık oluyor sonra 1-2 saniye sonra sahne değiştiğinde artıp eski haline dönüyor. Ve karanlık sahnelerde daha karanlık oluyor açık sahnelerde biraz düzeliyor ama orijinal filme göre hala çok karanlık kalıyor. Bir bilginiz var mıdır bu konu hakkında?

Servisine sordunuz mu bir çözümü vardır belki, yoksa da değişim talep edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı