12.000TL bütçe ile hangi hazır sistem alınır?

Ekran kartı fazla ısınmıyor, RAM'de keza kalitesiz değil. PSU için değiştir dedim zaten, sadece SSD giriş seviyesi.

Bütçe varsa geç CG540'a. Bütçe maksimum 14K civarına çıkıyorsa bu sistemi al uğraşma.

Bu da olabilir.

Isınması değil giriş model olması sorun.
RAM'ler de kalitelidir değil en dandik modellerden biri en azından AMD bir sistemde kullanılmamalı.

@Bnalsveee eisaemyck ısınmıyorsa ve performans kaybı yoksa giriş seviyesi olsa ne olur? Bu onu alınmaz yapmıyor kusura bakmayın.

En kötü soğutmaya sahipse ve ısınmıyorsa bile bu o kartın giriş seviye bir model olmadığı anlamına gelmez.
Ben ekran kartına alınmaz demiyorum tam olarak, alınır ama dediğim gibi AMD kartlarda ki hataların asıl sebebi sistemdeki bu dandik parçalar.

Birde ben konu sahibinin bütçesini anlamadım başlıkta 12k yazıyor ama 13-14k lık sistemler var.

@Bnalsveee eisaemyck Ekran kartı modelinde bir problem yok WattMan hatası çıkarabilmesi için. Diğer donanımlara da fazla bakmıyor, kaliteli bir sistem de dahi WattMan hatası alıyordum. Eğer böyle bir hatayla karşılaşırsak, Frekans veya voltaj düşürme işlemlerinde sorun çok yüksek ihtimal çözülüyor.

@Bnalsveee eisaemyck ekran kartı modelinde bir problem yok WattMan hatası çıkarabilmesi için. Diğer donanımlara da fazla bakmıyor, kaliteli bir sistem de dahi WattMan hatası alıyordum. Eğer böyle bir hatayla karşılaşırsak, frekans veya voltaj düşürme işlemlerinde sorun çok yüksek ihtimal çözülüyor.

WattMan çektiği watt değerine göre oluşan bir hata değilki?
Kaliteli parçalarla da yersin belki ama bazıları "ben aldım dakika başı WattMan yiyorum kesinlikle AMD almayın" diye diyorlar ya işte bu o parçaları kullanmaları yüzünden
WattMan sadece ekran kartına bağlı değil WattMan sistemdeki herhangi bir parça da hata oluştuğunda da ortaya çıkar ve kalitesiz parçalar hata çıkarmaya daha müsait haldedir.

@Bnalsveee eisaemyck AMD kartlarda genelde sürücü sıkıntıları veya markaların abartılmış fabrikasyon OC yaptıkları için oluyor bu sorun. Tam anlamıyla Watt değerine göre konuşmuyorum zaten, ufacık frekans ayarlaması veya UV ile sorun halloluyor. Sorun hiç düzelmeyebiliyor, ben voltaj yükseltip Driver güncellemesi yapmadığımdan beri sorun yaşamıyordum.

En kötü soğutmaya sahipse ve ısınmıyorsa bile bu o kartın giriş seviye bir model olmadığı anlamına gelmez.
Ben ekran kartına alınmaz demiyorum tam olarak, alınır ama dediğim gibi AMD kartlarda ki hataların asıl sebebi sistemdeki bu dandik parçalar.

Birde ben konu sahibinin bütçesini anlamadım başlıkta 12k yazıyor ama 13-14k lık sistemler var.
Hocam başlık başta bir şeydi modlar değiştirmiş.

@Conscious @Bnalsveee eisaemyck hocam bugün Vatan Bilgisayar'a gidip Pc hocasının 6 gün önce topladığı sistem var mı diye şansı mı deneyeceğim yoksa
Ve ya
Bunu alacağım

@Conscious @Bnalsveee eisaemyck hocalarım pardon tekrardan rahatsız ediyorum ama dostkayaoglu sistem alacaktım ama bugün zam gelmiş. Bu sisteme goodram ram takıp ssdyi de Team 1TB yapsam iyi olur mu ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı