12/16 Mbps geçsem sorun olur mu?

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Öncelikle hat değerlerim;

ADSL training status: Showtime.
Mode: ADSL2+
Traffic type: ATM mode.
Link uptime: 2 days: 20 hours: 15 minutes.

ADSL port details upstream downstream.
Line rate: 0.807 Mbps 8.223 Mbps.
Actual net data rate: 0.799 Mbps 8.191 Mbps.
Trellis coding: On on.
SNR margin: 20.4 DB 22.5 db.
Actual delay: 0 ms 0 ms.
Transmit Power: 12.4 DBM 19.0 dbm.
Receive Power: 4.7 DBM 4.7 dbm.
Actual ınp: 0.0 symbols 0.0 symbols.
Total attenuation: 7.9 DB 15.5 db.
Attainable net data rate: 1.259 Mbps 19.724 Mbps.

Evet arkadaşlar daha önce VDSL modem de 16 Mbps pakette 14.50 Mbps geliyordu. Bozulunca ADSL Modem'e geçtik de 16 Mbps pakette 10.50 Mbps internet alıyorduk. Ama ulaşılabilecek maks hız yazmıyordu. Şimdi ise VDSL modem aldım 8 Mbps pakette hız geliyor ulaşılabilir hız 19 Mbps diyor TT altyapınız 16 Mbps Max. Diyor sizce.

Sizce 12 ya da 16 Mbps pakete geçsem o hızları kopma sorunu olmadan alma şansım var mı?

Not: TT ile sözleşme yenileme sebebim fiber sözü vermeleriydi sözlerinde geri dönünce bende pişman oldum yoksa bende biliyorum daha ucuza da alırdım interneti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber sözünü ne şekilde verdiler? Telefonda sözlü mü? Sözleşmede var mı?
Şuradan bakın eğer VDSL diyorsa VDSL pakete geçiş başvurusu yaparsınız TT'den.
TT Destek'den destek kaydı açtım sonra bana bir numara verdiler bu numara da fiber altyapının geleceği yazıyor MH aradım sordum evet öyledir eve kadar fiber gelecek gpon dediğimiz sistem dedi yıl sonuna kadar çalışmalarımız bitecekmiş.
Daha sonra hızlandırılması için Ümit Önal'a mail attım iletişim biriminden geri döndüler ve maalesef yakın zamanda çalışma yok beklemeniz gerekiyor bakır kablolar üzerinden hizmet alabilirsiniz dendi ki yakın zamanda 25 ay sözleşme uzattım sırf bu muhabbeti kaybetmeyeyim diye.
Oradan kontrol ettiğimde önceden 16 mbps kadar adsl diyordu ama şimdi altyapı yok diyor tüm mahallede adsl var ama altyapı yok diyor.

Geri
Yukarı