12" 2015 model MacBook alınır mı?

Güvenilmez satıcı. "ürünü yeni aldığım için satıyorum" demiş. ya yalan söylüyor çünkü pil döngüsü 450 ve garantisi bitmiş ya da başkasından yeni satın almış ama yeni aldıysa niye tekrar satıyor.

Ha 500 pil döngüsü mac için hiçbir şey ama bu satıcından alınmaz. Mümkünse <300 pil döngüsü ve temiz kasa bakın. 16GB kesinlikle öneririm bu arada.

Edit: ekranda çizik varmış. asla alınmaz bu fiyata. Adam direkt dolandırıcı. Ekranda kullanıma bağlı çizik oluşmaz.

Güvenilmez satıcı. "ürünü yeni aldığım için satıyorum" demiş. Ya yalan söylüyor çünkü pil döngüsü 450 ve garantisi bitmiş ya da başkasından yeni satın almış ama yeni aldıysa niye tekrar satıyor.

Ha 500 pil döngüsü Mac için hiçbir şey ama bu satıcından alınmaz. Mümkünse <300 pil döngüsü ve temiz kasa bakın. 16 GB kesinlikle öneririm bu arada.

Edit: Ekranda çizik varmış. Asla alınmaz bu fiyata. Adam direkt dolandırıcı. Ekranda kullanıma bağlı çizik oluşmaz.

Hocam bence 16 GB'a gerek yok çünkü daha çok internette gezinmek için kullanacağım.

Güvenilmez satıcı. "ürünü yeni aldığım için satıyorum" demiş. Ya yalan söylüyor çünkü pil döngüsü 450 ve garantisi bitmiş ya da başkasından yeni satın almış ama yeni aldıysa niye tekrar satıyor.

Ha 500 pil döngüsü Mac için hiçbir şey ama bu satıcından alınmaz. Mümkünse <300 pil döngüsü ve temiz kasa bakın. 16 GB kesinlikle öneririm bu arada.

Edit: Ekranda çizik varmış. Asla alınmaz bu fiyata. Adam direkt dolandırıcı. Ekranda kullanıma bağlı çizik oluşmaz.

Hocam bu alınır mı?

Hocam temiz bakın diyorum ikidir kırık, çizik ekran atıyorsunuz :)
Kasada çizik önemli değil ama ekran önemli. Ekrana hasar vermek için çok çok dikkatsiz kullanmak gerekir.

Hocam, 15000 TL ve altına sıkıntısız MacBook Air M1 mi var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenilmez satıcı. "ürünü yeni aldığım için satıyorum" demiş. ya yalan söylüyor çünkü pil döngüsü 450 ve garantisi bitmiş ya da başkasından yeni satın almış ama yeni aldıysa niye tekrar satıyor.

Ha 500 pil döngüsü mac için hiçbir şey ama bu satıcından alınmaz. Mümkünse <300 pil döngüsü ve temiz kasa bakın. 16GB kesinlikle öneririm bu arada.

Edit: ekranda çizik varmış. asla alınmaz bu fiyata. Adam direkt dolandırıcı. Ekranda kullanıma bağlı çizik oluşmaz.
Yeni ürün aldığı için sattığını söylemiş. Satıcı çizikler gözüksün diye farklı açıyla bile çekip diğer çizikleri göstermiş, güvenilirliğinde sorun olması çok düşük bir ihtimal.
Ekran konusunun çok önemli olduğu konusunda size katılıyorum, ekranda çizik olması içinde de sorun olacağı anlamına gelmez ama uzak durulması gerekir. Eğer test yapılır ve içinde problemi olmazsa alınabilir.
Ekranda çizik benim için direkt almamak için bir sebep ama örnek olarak arkadaşın macbook almasındaki tek amaç yazılımla ilgilenmek olabilir ve ekranı umursamaz bu sebeple kullanım senaryolarına göre fiyatı dolayısıyla ekran göz ardı edilebilir.

Son düzenleme:
O bütçelere sıkıntısız ürün yok ancak sıkıntılı ürün almak da bir hayli riskli. Bütçenizi biraz arttırmak için piyasayı takip edebilirsiniz, şu sıralar bilgisayar piyasası az da olsa stabil görünüyor. Asıl sorudaki 12" Macbook alınmaz, ısınma sorunu var.

Yeni ürün aldığı için sattığını söylemiş. Satıcı çizikler gözüksün diye farklı açıyla bile çekip diğer çizikleri göstermiş, güvenilirliğinde sorun olması çok düşük bir ihtimal.
Ekran konusunun çok önemli olduğu konusunda size katılıyorum, ekranda çizik olması içinde de sorun olacağı anlamına gelmez ama uzak durulması gerekir. Eğer test yapılır ve içinde problemi olmazsa alınabilir.
Ekranda çizik benim için direkt almamak için bir sebep ama örnek olarak arkadaşın MacBook almasındaki tek amaç yazılımla ilgilenmek olabilir ve ekranı umursamaz bu sebeple kullanım senaryolarına göre fiyatı dolayısıyla ekran göz ardı edilebilir.

Hocam dediğiniz doğru gece tam okuyamamışım ama yine de kullanıma bağlı ekranda çizik oluşmaz. Bu alıcıyı aptal yerine koymaktır bana göre.
Tek amaç yazılım öğrenmek vs olsa bile yine ekranı sorunlu MacBook tercih edilmez hocam. Ekranı kullanmayacaksa Mac mini alır. Ha çok spesifik bir şekilde hem taşınabilirlik hem de Mac platformu önemliyse ve bu bütçe çok kısıtlıysa alınır ama ikinci el satanlar tabiri caizse alıcıyı aptal yerine koyuyor temiz ilanlar 15-16'ya varken 13-14'e koyuyorlar. Ekran tamiri çok pahalı olan bir parça. Kırık, çizik ekranların çok daha ucuza satılması gerekiyor.
Ek olarak da genellikle ekranda çizik, kırık gerçekten dikkatsiz kullanım sonucu oluşur.

Hocam, 15000 TL ve altına sıkıntısız MacBook Air M1 mi var?

16'ya varmış. Pazarlıkla inerse iner.

Yeni konular

Geri
Yukarı