12,5 Gün Devamsızlık Sorunu

astin2626

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,
Ben bir lise öğrencisiyim ve 12,5 gün devamsızlığım bulunmaktadır. Devamsızlığım 9.5 gün iken okula gitmedim ve anneminde haberi vardı ondan dilekçe yazmasını istedim oda sen yaz ben imzalıyım dedi. MEB'den bakarak yazdım annem imzaladı telefon numarasını yazdı bende götürdüm. Verdim müdür yardımcısına alacaktı devamsızlığıma baktı senin devamsızlığın 9.5 gün olmuş dedi. Velin gelsin 2-3 gün silelim dedi dilekçeyi almadı. Ben de peki hocam dedim teşekkür ederim dedim. 15 Gün sonra annem gitti müdür yardımcısının yanına ancak 15 gün içerisinde 3 gün daha devamsızlık yaptım. Neyse annem anlatmış konuyu böyle böyle demişsiniz demiş. Müdür yardımcısı ise ben böyle birşey söylemedim vb. şeyler söylemiş. Konuşmuşlar yıl sonuna kadar dersleri iyi olursa devamsızlık yapmassa belki sileriz hocalarına falan sormamız lazım gibi şeyler söylemiş. Ama ben silmez falan diye çok korkuyorum eğer sınıfta kalırsam gerçekten biterim. Sizce sınıfı geçer miyim kalır mıyım ? Beni korkutmak amaçlı söylenmiş olabilirmi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki sınıfı geçersin ama bir yere varır mısın bunu kestirmek zor. 9.5 gün devamsızlığın var, halen daha devamsızlık yapıyorsun. Velin gittiğinde bile silmiyorlarsa epey bir sorun var demektir. Adam gibi derslerine çalış, okuluna git yoksa sınıfta kalman için ben arayacağım müdürü.

Müdür yardımcısının senin devamsızlığını silme gibi bir mecburiyeti yok eğer sen 9,5 günden sonra bile gitmediysen kaşınmışsın. Derslerine çalış, okuluna git. Okula gitmeyip bilgisayar oynuyorsan sonradan çok pişman olacaksın. Okulunu hallet sonra bilgisayar oynayacak ya da diğer işlere harcayacak zamanın kalacak zaten. :kitapkurdu:

Yorumlarınız için teşekkür ederim. İnşallah geçerim zaten 15 gündür devamsızlıkta yapmıyorum. Derslerime çalışsam bile artık nafile sınavlarımız biteli çok oluyor. Ama birdaha ki sene gerçekten çalışmam lazım ve çalışacağım devamsızlıksa asla yapmayı düşünmüyorum. Saygılarımla,

Müdür yardımcın isterse silebilir içerisinde bulunduğun tüm devamsızlıkları ancak bunu yapması senin gibi sorumsuz öğrencileri gevşeteceği için taviz vermiyor olması çok doğal.

Şuan benim de 8,5 gün devamsızlığım var, yoklama alınmayacağını bildiğim halde dün gittim okula, defteri boş fiş ile teslim ettim çıktım geldim evime.
Aksi halde aileni de boş yere rahatsız edeceksin, okula kadar gitmeleri gerekecek.

Ama merak etme silinir devamsızlıkların.

Belki sınıfı geçersin ama bir yere varır mısın bunu kestirmek zor. 9.5 gün devamsızlığın var, halen daha devamsızlık yapıyorsun. Velin gittiğinde bile silmiyorlarsa epey bir sorun var demektir. Adam gibi derslerine çalış, okuluna git yoksa sınıfta kalman için ben arayacağım müdürü.
Recep abi sen daha iyi bilirsin ama yine de yaşadığım için söylemek istedim. Özürlü ve özürsüz toplam 20' nin üzerinde devamsızlığım var ve buna rağmen sınıfın başarılı öğrencilerindenim. Devamsızlığı okul başarısı ile doğru orantılı düşünmek mantıksız bence, çalışan adam çalışkan adam derslerine her türlü çalışır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı