12 ay taksit %11 faiz ne kadar işler?

EraY Dnz

Hectopat
Merhaba iyi günler, iPhone 11 almayı düşünüyorum. Tanıdık bir telefoncu tüm kartlara 9-12 ay taksit yaptığını söyledi fakat %11 faiz koyuyormuş. Yani telefon 14.500 lira %11 faiz koyarsa. Benim ödeyeceğim tutar ne kadar olur nasıl hesaplayabiliriz?
Bütün kredi kartları var bende bu arada istediğiniz ile hesaplayabilirisiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kredi kartı değişince banka da değişmiş olacağı için faiz oranı farklı olur. Aynı da olabilir. Muhtemelen satıcı en düşük faiz oranını söylemiştir zaten. Mantıklı mı kısmına gelince, ben vade farkı ödemeyi hiç sevmem. O nedenle mümkün mertebe alışverişimi peşin yaparım. Ama 14500 gibi bir meblağı peşin ödemek herkesin harcı değil. Ödeyecek durumunuz yoksa mantıklı. Iphone 11 için bu paraları ödemek mantıklı mı diye soruyorsan orasını bilemem. Telefon piyasasını epeydir takip etmiyorum.

Sizce mantıklı mı almam saçma mı olur veya bu faiz olayı bazı kredi kartlarında daha aşağıya iner mi? Satıcının belirlediği bir şey mi?
@rhylla @alicsndemir

iPhone 11 için o fiyatı vermeye değmez. Ayrıca Apple kendi 15,000 e satıyor ve daha uygun bulunabiliyor. Aşağıya link bırakacağım. Kredi kartından taksitli avans çekebilirsiniz. Onun faizi daha düşük.

Yeni Apple iPhone 11 (64 GB) - Siyah Yeni Apple iPhone 11 (64 GB) - Siyah : Amazon.com.tr: Elektronik

Cep telefonuna o taksit yapılmaz yasak. Telefoncu kendisi yüzde 11 rakamını uydurup o faizi esktra cebe atıyor olmalı. Ayrıca hangi banka yüzde 11 fark alır ? Bugün sen şirket dahi olmadan paytr başvursan %3 alır.

Aynı şey kuyumcuda da var sinir oluyorum. Bir şey alınacak en son ödemeye geliyor sıra kartla ödeyecem diyorum ozaman fark olur diyor. Tamam nedir farkı diyorum zaten tek çekim, bunun işçiliği çok diyor yani yüzde 20 falan fark olur. Yav banka işçiliğe göremi komisyon alıyor ne alaka.

Edit: Telefoncu olayında taksit olduğu için komisyon oranı doğruya yakın olabilir yinede telefona o taksit yapılmaz normalde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı