12 bin TL bütçeyle PC toplama

2070S 1080P 144 HZ kartı bence.
Ben de şuan 2k bir monitör ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. 10
@Cedric Diggory Bu sistem daha iyi olabilir:
⦁ AMD Ryzen 7 3700X (2360TL-Sitem)
⦁ Biostar Racing X570GTA (1100TL-Ucuztedarik)
⦁ Kingston HyperX Fury 8GB 3600MHz CL17 (330TL-Teknobiyotik) (İki adet)
⦁ Palit RTX2080 Super GameRock Platinum 8GB (6300TL-Sinerji)
⦁ Intel 660P 1TB NVMe SSD (910TL-Amazon TR)
⦁ Sharkoon REV200 ARGB TG (700TL-GG)
⦁ High Power Astro GD 1200W 80+ Gold (930TL-DFS)
Bütçe aşılamazsa işlemci Ryzen 5 3600 yapılabilir.
Bütçemi biraz aşıp 3700x almayı planlıyorum. Hatta çok başarılı ve uzun bir araştırma yapamadığım için şuan aklımda olan sistem technopatın topladığı qpred sistemi
QP RED - GeForce RTX 2070 Super / R7 3700X / 16 GB / 480 GB SSD Oyun Bilgisayarı
Sistemi farklı sitelerden belki daha ucuza toplayabilirim lakin baktığım zaman gayet kaliteli gibi gözüküyor. Bu sisteme ekleme veya çıkarma yapmam gereken bir nokta var mı sizce?
Benim tek takıldığım konu 2070s-3700xde alacağım verim mi daha iyi olur yoksa 2080s-3600x ile mi. Bilgisayarı tamamen oyun odaklı kullanmayı planlamıyorum o yüzden işlemcim 1 tık daha iyi olsun istiyorum.

Yaklaşık 12.250 TL-3700X-B550-RTX 2080 Super:

Arkadaşlar bütçede düşüşe gitmem gerekti QP OMEGA - Geforce RTX 2060 Super / R5 3600X / 16GB / 250GB M2 SSD Oyun Bilgisayarı bu sistemi almayı planlıyorum şuan, gün içerisinde sipariş vereceğim. Sistemin parçalarının bir tık kaliteli olmasını istiyorum ve bu sistem için her parça kaliteli gözüyle bakıyorum. Bu sistem benim için yeterli olur mu, değerlendirebilir misiniz?
Teşekkürler.
Yaklaşık 12.250 TL-3700X-B550-RTX 2080 Super:

Ben tam bütçeyi düşürmem gerektiğinde yazmışsınız, kusura bakmayın. Ekran kartı olarak Palit ismini duyuyorum lakin tercih edeceğimi düşünmüyorum. 3.sınıf bir marka ekran kartı alıp sorun yaşamak istemiyorum :(

Siz marka algısı dedikten sonra kısa bir araştırma yaptım ve yanıldığımın farkına vardım. Ülkemizde pek pr çalışması olmayan bir marka olması ve benim yeterince bilgili olmayışım beni bu yanılgıya itti. Teşekkür ederim, önerdiğiniz sistem şuan çok makul geliyor lakin anakart bulamıyorum. Farklı bir anakart önerme veyahut güncel bir sistem önerme şansınız var mı acaba?
Teşekkür ederim tavsiyeniz için tekrardan kusura bakmayın.

Alternatif sunmaya gerek yokmuş aslında anakart değiştirmek yeterli:
Veya
Hocam sizi son kez, umarım ki son kez olur, rahatsız edeceğim. Verdiğiniz verilere güveniyorum ve farklı bir arkadaşa yaptığınız şu sistemi almayı planlıyorum Pc Toplama Sihirbazı
Benim aklıma takılan 2-3 konu var
-Rami biraz daha yüksek almam benim için gelecekte daha iyi olur mu?
-Ekran kartı olarak MSI yerine alternatif ne tercih edebilirim? Stokta bulunmadığı için.
-Bu sisteme sizin önerdiğiniz Palit 2080 Super ekleyip almam ram değiştirmem yerine daha da verimli mi olur

Teşekkürler yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı