Çözüldü 12 GB RAM'in 3 GB'si kullanılabilir gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul, Türkiye
İşlemci
i3 3220
Merhaba. Windows 11 kullanıyorum. Google'da iş yaparken bir anda out of Memory hatasıyla karşılaştım. Görev yöneticisine baktığımda sadece 2-3 GB bir RAM kullanımı söz konusu iken hemen üstünde yüzde 60 oranında kullanım yani 7.2 GB kullanım gözüküyor. Tam olarak anlayamadım. DDR3 8 + 4 RAM kullanıyorum. Resim aşağıda. Yardım edebilir misiniz?

1659140345163.png

Ayrıca bilgisayarı yeniden başlatıp biraz göz gezdirdim ve fark ettim ki zaman geçtikçe yüzde oranı artmaya devam ediyor. İlk başlarda yüzde 25-30 falan iken, bir yarım saat sonra 60 oluyor. O yarım saat içinde sadece tarayıcıda geziyorum bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hiç Windows 10 ile birlikte kullandın mı bu cihazı o zaman sorun var mıydı?

Kullandım hocam sorun yoktu. O zamanlar Windows 11'e geçişimden bu yana böyle sorunlar olmaya başladı. Ama zaten yeni bir bilgisayara geçiyorum işlemcisi daha iyi RAM'leri daha iyi bir tanesine.

Performans sekmesinde toplam RAM miktarı ne kadar? Ayrıca Memtest86 ile ikinci bir test yaparak bellek sorunu olma ihtimalini daha da artırabiliriz. :)

Teşekkür ederim, toplam RAM miktarı 12 GB. Bozuk olan 4Ü çıkarınca 8 GB oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı