12 GB vs 16 GB RAM

Mehmet Can

Decapat
Elimde 8+4 g-skıll Aegis RAM var. Toplamda 12 GB.
Anakartım ASUS H110M-D
Sizce 16 GB yapmaya gerek var mı?
Bu videoyu izlerseniz 12 - 16 ve 32 GB RAM arasında herhangi bir FPS farkı bulunmuyor. Sizin yorumlarınız nedir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.,

Elimde 8+4 g-skıll Aegis RAM var. Toplamda 12 GB.
Anakartım ASUS H110M-D
Sizce 16 GB yapmaya gerek var mı?
Bu videoyu izlerseniz 12 - 16 ve 32 GB RAM arasında herhangi bir FPS farkı bulunmuyor. Sizin yorumlarınız nedir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.,
Oyun için şu anlık acil bir probleminiz yok. Ama işler ağır programlara gelince bence yetersiz. Bana mesela 16 yetmiyor.

Ram GB yükseltmesi oyunları açmama gibi sorunlarda daha gereklidir, eğer FPS farkı istiyorsanız aynı GB ram'den daha yüksek MHz değeri olanı ile yükseltmek daha işinize yarar

FPS'ten de çok bilgisayar daha rahat çalışır oyunların kullandıkları RAM'ler değişiklik gösteriyor malum ağır yük kullanılan bir durumda dahi aşağıya alıp arkada acil bir işinizi akıcı şekilde görürsünüz eski bilgisayarımda yaşadığım en büyük problemdi ram. Önerim 16 yapmanızdır

Hocam oyunlar için yeterli. Bence gerek yok.

Gerek yok bence. 12 GB yeterli fakat her şey oyun değil. Bilgisayar daha rahat çalışır ve daha verimli olur 8+8 bence. Bütçe varsa tabi 16 GB RAM fakat. Eğer derseniz ki sıkışa sıkışa bulup alırım derseniz almayın. Bütçeniz varsa alın. Yoksa almayın bu kadar.

Geri
Yukarı