12. sınıf açığa geçmek

Mirzy

Decapat
Daha fazla  
Ben bu yıl 12. sınıf öğrencisiyim. Lise hayatım boyunca mecburen özel Anadolu liselerinde okudum (2017 teog 407 puanla İstanbul'da bana yakın okul yoktu) şimdi bu senede malum korona var okullar bence açılmayacak 12. sınıfta ben açık liseye geçebiliyor muyum? Geçebiliyorsam geçmek mantıklı mı? Geçersem YKS de puanım azalacak mı? (Aileme yük olmak istemiyorum okul parası okullar kapanırsa boşa gitmesini de istemiyorum) cevaplarsanız sevinirim.

Extra: 12. sınıf 2. dönem açık öğretime geçiş yapabiliyor muyum?

Geçebilirsen geç vallahi. Ailem izin verse bende geçeceğim. Okulda %5 verim alamıyorum. Nasıl geçeceğini bilemiyorum ama @Vavien. hocam bu konularda bilgilidir.

Hocam ben özele gidiyorum verimde 9 10 vasattım okul değiştim 11'de derslerim yükseldi bu senede aynı okula kaydı yaptırdık ama içim içimi yiyor @Vavien. Hocam yardımcı olursanız sevinirim ailemi zora sokmak istemiyorum bu korona zamanlarında.

Şimdi özel okulsa da YKS için ilgilenirler yardımda bulunurlar. Tam son sınıfa gelmişken bu yardımdan mahrum kalabiliten var.

Ailemi zora sokmak istemiyorum ama haklısınız bu okul benim için iyi oldu açığa geçme isteğim virüsten dolayı 5 ilde açılmayabilirmiş (İstanbul'da yaşıyorum)

Hocam sene başında sözleşme yapılır, 2. dönem geçmeyi düşünürseniz yine ödersiniz?

Anlamadım açık öğretimede mi para yatırıyoruz ve mezun olunca okul puan veriyor mu benim bildiğim vermiyor.

Anlamadım açık öğretimede mi para yatırıyoruz ve mezun olunca okul puan veriyor mu benim bildiğim vermiyor.
Yanlış anladınız ben 12. sınıfın 2. döneminde açık liseye geçerseniz, özel okulla yaptığınız sözleşmeden dolayı 2. dönemi de ödersiniz demek istemiştim.

Ben bu yıl 12. sınıf öğrencisiyim. Lise hayatım boyunca mecburen özel Anadolu liselerinde okudum (2017 teog 407 puanla İstanbul'da bana yakın okul yoktu) şimdi bu senede malum korona var okullar bence açılmayacak 12. sınıfta ben açık liseye geçebiliyor muyum? Geçebiliyorsam geçmek mantıklı mı? Geçersem YKS de puanım azalacak mı? (Aileme yük olmak istemiyorum okul parası okullar kapanırsa boşa gitmesini de istemiyorum) cevaplarsanız sevinirim.

Extra: 12. sınıf 2. dönem açık öğretime geçiş yapabiliyor muyum?

Gerekli bilgiyi ya bağlı olduğun ilçenin açık öğretim bürosuna soracaksın veya 444 0 632(MEB) arayacaksın. En faydalı bilgileri bunlar verir. Ama MEB senin kararına karışmaz. Sadece bilgi verir. Açık öğretim bürosu daha iyi olur

Yanlış anladınız ben 12. sınıfın 2. döneminde açık liseye geçerseniz, özel okulla yaptığınız sözleşmeden dolayı 2. dönemi de ödersiniz demek istemiştim.

Çoğu kişi özelden ayrılıyor virüsten dolayı özellerde sorun çıkarmaya eylül'den sonra sorun çıkartırlar.

Geçebiliyor olman lazım. Elinde karnen olduğu için de önceki sınıfları geçmiş sayılman gerekiyor.
Yine de emin olmak için okuduğun okula gidip müdür yardımcın ile konuş. Zaten açık öğretim işlerini onlar yapıyor/yapabiliyor.

Sadece bu açıktan okumak meslek hayatıma engel olmasından korkuyorum.

Geri
Yukarı