12. sınıf kimya sınavına nasıl çalışmalıyım?

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba Sosyal. Yarın iki sınavım var, biri İngilizce, biri kimya. İngilizceye çok bakmadım, yapacağımı düşünüyorum. Düşük İngilizce notum hiç olmadı. Daha çok kimyadan korkuyorum. Uzaktan dersler dışında hiç çalışamadım. Gün içinde diğer eksik konuları kapattım. Saat 21:00 gibi başladım çalışmaya. Konularımız elektrokimya ve karbon kimyası. Kimya adasından elektrokimyasal pillere kadar geldim. 12 video daha izlesem konular bitecek. 3 saat ediyor toplam süre. Not çıkarmadım, konu özetim var. Sınav 12:30'da. Sabah 8'de kalkıp da çalışabilirim.

Daha çok vsepr, galvanik hücre ve metalik aktiflikten soracakmış. Molekül geometrisi de soracakmış. Benzer soruları da grubumuza atmıştı, son olarak da onlara bakarım diye düşünüyorum.

Yüksek almak önceliğim, ortalamamı yüksek tutmak istiyorum. Sınav adına önerilerinizi bekliyorum.

Hocam ben sınava girmekten vazgeçiyordum, sıfır alsam bile umrumda olmayacaktı. Millet kolumdan tutup sınıfa soktu. Sonuc ne bilmiyorum ama en fazla 40.

Bu yükselten falan çalış, ayrıca bu pil duzeneginde katot anot falan onlara göz at. Boşluk doldurma vardi bizde.

Hocam ben sınava girmekten vazgeçiyordum, sıfır alsam bile umurumda olmayacaktı. Millet kolumdan tutup sınıfa soktu. Sonuc ne bilmiyorum ama en fazla 40.

Bu yükselten falan çalış, ayrıca bu pil duzeneginde katot anot falan onlara göz at. Boşluk doldurma vardi bizde.

Hocam, umarım yüksek alırsınız diyelim.

Bizim hocamız çıkabilecek soruları atmıştı. Onlara da baktım, biraz kolay geldi. Sıralama sorularından 1 tane çıkacakmış, o da en basiti. Yükseltgenme mantığını iyi anladım, basitmiş. Katot anot mantığını da gayet anladım umarım iyi bir sonuç çıkar hocam.

Geri
Yukarı