12. sınıf toplam devamsızlık hakkı kaç gün?

Fur1907kan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Beyler 12. sınıfım özürlü 11.5, özürsüz 17 devamsızlığım var. Bugün hiç gitmek istemiyorum. Toplam devamsızlık hakkı 30 gün mü? Bazı sitelerde 45 gün yazıyor. Mesela özürlü 25 gün, özürsüz 9.5 olsa geçer miyim ? Daha 3 ay var okulun bitmesine, sınava hazırlanıyorum keşke açığa geçseydim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lise'de 10 gün özürsüz, 20 gün özürlü olmak üzere toplam 30 gün devamsızlık hakkınız vardır. Veli'nin dilekçesi rapor yerine geçer. Gelmediğiniz günler için velinizin yazacağı dilekçe ile özürsüz devamsızlıklarınızı özürlü devamsızlığa geçirebilirsiniz. İnternette bu dilekçenin örneğini çok rahat bulabilirsiniz.
Kardeş ben bundan bahsetmiyorum

Çıldıracağım müdür yardımcısı 5 tane g normalde 4'tü yazmış yarım gün hakkımda gitti 1 gün hakkım kaldı toplam.
Sabah vakti uykulu uykulu okula gitmek.

Son düzenleme:
Lisede tüm sınıflarda devamsızlık hakkı aynıdır. Özürlü 20 gün, özürsüz 10 gün. Yarım gün aşması durumunda bile sınıfta kalıyorsun. Onun dışında özürsüz devamsızlığın 5 günün üzerindeyse de belge alamıyorsun.

Lisede tüm sınıflarda devamsızlık hakkı aynıdır. Özürlü 20 gün, özürsüz 10 gün. Yarım gün aşması durumunda bile sınıfta kalıyorsun. Onun dışında özürsüz devamsızlığın 5 günün üzerindeyse de belge alamıyorsun.

Peki 12.sınıfta devamsızlık sebebiyle hiç sınıfta kalan bir öğrenci duydunuz mu? Açıkçası ben duymadım ama garanti de edemiyorum ki belli olmaz 😕

Yeni konular

Geri
Yukarı