12. sınıfın bomboş bir yıl olması

12.sınıf sayısal öğrencisiyseniz vaktinizin çoğu YKS'de hiçbir işe yaramayacak olan İngilizce, Almanca, edebiyat gibi boş derslere gidiyor. Bir de bu yıl devamsızlık affı olmayacakmış. Açığa geçmeyi de zorlaştıracaklarmış. Zaten çoğu okulda konuları ilk dönem bitiriyorlar. Bence bir düzenleme yapılması şart. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
Özel okula gitmen gerekiyor. Devlet okulunda Yks ye hazırlık diye birşey mi bekliyordun. :D

Arkadaşlar biz mevcut sistemde ne varsa ona uymaktan sorumluyuz. Konu başlığındaki arkadaş için söylemiyorum ama suç onda bunda değil zamanında çalışmamakta. Burada hep söyledim, söyledik; YKS için 9. ve 10. sınıfta düzenli tekrar ve çalışma ile okul sınavlarından aldığınız notları yüksek tutmaya çalışın, 11. sınıfta bir yandan da TYT çalışın dedik. İdeal bir çalışma böyle olur. Üç seneyi 60-70 ortalama ile geçirip ek bir çalışma yapmadan son seneye gelince insan sıkışıyor. En ufak fırsatta ders çalışayım diyorsunuz.

Sınav dönemi herkes için zor bir süreç. Herkes için hayırlısını diliyorum.

Arkadaşlar biz mevcut sistemde ne varsa ona uymaktan sorumluyuz. Konu başlığındaki arkadaş için söylemiyorum ama suç onda bunda değil zamanında çalışmamakta. Burada hep söyledim, söyledik; YKS için 9. ve 10. sınıfta düzenli tekrar ve çalışma ile okul sınavlarından aldığınız notları yüksek tutmaya çalışın, 11. sınıfta bir yandan da TYT çalışın dedik. İdeal bir çalışma böyle olur. Üç seneyi 60-70 ortalama ile geçirip ek bir çalışma yapmadan son seneye gelince insan sıkışıyor. En ufak fırsatta ders çalışayım diyorsunuz.

Sınav dönemi herkes için zor bir süreç. Herkes için hayırlısını diliyorum.
Haklısınız hocam 3 yıl düzenli çalışmak lazım son sene sıkışmamak için. Ama yine de açığa geçmenin kaldırılması çok yanlış oldu.

Geri
Yukarı