12. sınıfta açığa geçilir mi?

Makaleler
2
Selam kendi durumumdan bahsedeyim. Rica ediyorum okuyup öyle cevap verin.

Şu an taşınma nedeni ile nitelikli Anadolu lisesinden OBP ile alan bir liseye geçtim. Burada pek arkadaşım yok. Sınıfım beni çok yoruyor. Genelde hocalar boş bırakıyor ve sınıf resmen deli oluyor. Ders işleneceği zaman da resmen dersi sabote etmeye odaklanmış birkaç kişi var. Eve geldiğim zaman yorgun oluyorum bu gırgır yüzünden. Edebiyat hocamız sayısal olmamıza rağmen bizi çok üstümüze düşüyor. Öğretmenlerim de öyle üst seviye değil YouTube'dan izlersem aynı verimi alırım. Dershaneye de gidiyorum buranın dershane ikincisiyim ortalama. 12. sınıfta konuların çok erken bittiğini ve doğru dürüst ders işlenmediğini duydum. Günde 8 saat okulda boş boş durmak istemiyorum. Test çözsem bile sesten dolayı bir şey anlamıyorum. Bu yüzden seneye sabah 6 akşam 8 arası bir çalışmanın benim için verimli olacağını düşünüyorum. Molaları çıkarsak 11,5 saat çalışma süresi gibi. Pek sosyal biri olmadığım için dışarı çıkacak biri değilim. Ayda 1 kere halı saha 1 kere internet kafeye giderim o kadar. Hedefim var ve ona göre çalışmak için elimden geleni yapmaya hazırım çünkü küçük şehirde yaşıyorum ve ülkemizin hali belli.

Bu durumda olan bir öğrenci sizce ne yapmalı?

Kesinlikle, 12. sınıfa tekrardan başlayabilsem bir dershaneye kaydolur ve direkt açığa geçerim. Okul falan çok boş. Dershane adam akıllı ve hocaları iyi olduktan sonra sadece eksik konuları dinlemeye, denemeye ve soru sormaya gidersin zamandan inanılmaz tasarruf olur.

Abi valla sana helal olsun.11e geçiyorum yazın yapmam gerekn en önemli şey nedir sence?😊
Nedense bu yorum beni mutlu etti teşekkürler :D
Yazın full tyt türkçe ve matematik çalış. Günde 3 4 saat çalışşsan ileri seviyeye gelirsin. Eğlenmeyi unutma.

Kesinlikle, 12. sınıfa tekrardan başlayabilsem bir dershaneye kaydolur ve direkt açığa geçerim. Okul falan çok boş. Dershane adam akıllı ve hocaları iyi olduktan sonra sadece eksik konuları dinlemeye, denemeye ve soru sormaya gidersin zamandan inanılmaz tasarruf olur.
Bende öyle düşünüyorum insanlar okul disiplin sağlıyor diyorlar ama okul resmen ders çalışma süremi azaltıyor. Hatta bazen çalışmama direkt engel oluyor verdiği mental yorgunluk yüzünden.

Çalışma disiplinine güveniyorsan açığa geçmeni öneririm. Ortamını sevmediğin ve seni geriye çektiğini düşündüğün bir yere kafa yormak yerine,çalışmana ve geleceğine odaklanman hem senin hem de motivasyonun için daha iyi olur.
Teşekkürler hocam. Sanırım bu yöne iyice kaydım. Yazın ailemin gözüne girip ikna etmek kaldı

Yani yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi disiplinli biriyseniz geçebilirsiniz. Ve hak veriyorum okul gerçekten psikolojik olarak yoruyor. Hiçbir şey yapmasanız bile o gürültüsü bile kafa ütülemeye yeter. Tavsiyem açığa geçerseniz asla ilk aylarda "nasıl olsa yaparım daha çok var" diye boşlamayın düzeninizi oturtup ders çalışırsanız iyi bir üniversite kazanabilirsiniz arkadaşım öyle yapmıştı. Şu an İTÜ'de makine mühendisliği okuyor.

Kesinlikle geçin bence. Ben 12'yim, bahsettiğiniz gibi yorucu bir sınıfım olmamasına rağmen dershane ve okul yorgunluktan öldürdü beni. Devamsızlık affı geldiğinden beri evde çalışıyorum, kafa rahat.

Yeni konular

Geri
Yukarı