12. sınıfta açığa geçilirse kaç sınav olunması gerekir?

Önemsiz Cioran

Hectopat
Abiler, ben 12.sınıfım şu an. Anadolu lisesinde okudum 12.sınıfa kadar, hiç sınıfta kalmadım.
Şimdi ben açığa geçersem, açığa geçersem geçmem gereken kaç tane sınav olacak?
Bilgili biri varsa, bilgilendirirse gerçekten çok sevinirim, o kadar araştırdım hala anlamadım.

Merhabalar,
Zorunlu dersler olur. O zorunlu derslerde hatırladığım kadarıyla İngilizce, Din Kültürü, İnkilap, Edebiyat olması lazım. O derslerin sınavına kesinlikle girersiniz, onun dışında eğer krediniz yetersizse krediyi tamamlamak için seçmeli ders alırsınız.

Merhabalar,
Zorunlu dersler olur. O zorunlu derslerde hatırladığım kadarıyla İngilizce, Din Kültürü, İnkilap, Edebiyat olması lazım. O derslerin sınavına kesinlikle girersiniz, onun dışında eğer krediniz yetersizse krediyi tamamlamak için seçmeli ders alırsınız.
Yani toplamda zorunlu derslerden 5x2, 10 sınava gireceğim değil mi? Bu 10 sınavı da geçmek zorundayım değil mi?
Doğru mu anladım?
Yardımın için teşekkür ederim.

@Önemsiz Cioran, evet geçmek zorundasınız. Onun dışında krediyi tutturuyorsanız yanında seçmeli ders almanıza gerek yok. Şöyle basit bir örnek verebilirim:

Örneğin kredi sayınız 140. Bu 4 ders size 30 kredi getirecek diyelim. Kredi miktarlarını bilmiyorum, sadece örnek. Bu dönem için sadece bu 4 dersi seçmeniz yeterli olur, diğer dönemde de o 4 dersi seçersiniz. O dersleri verdikten sonra da mezun olursunuz. Zorunlu dersi her türlü seçmek zorundasınız, onun dışında krediniz yetersiz kalıyorsa seçmeli ders alabilirsiniz. Aklına takılan bir şey varsa sormaktan çekinme, yardımcı olmak için buradayız.

Çok teşekkür ederim, 2-3 gün sonra tekrar size ihtiyacım olabilir. Dert ediyordum bu durumu, nasıl yapacağım diye, sayenizde biraz daha rahatladım, içime su serptiniz.
müdür yardımcısına git ve kredini ve dönem sayını öğren. Zorunlu geçeceğin dersleri de öğrenebilirsin. Bunları ilk önce sor. Ondan sonra yardımcı olalım sana.
Bu pazartesi gideceğim, herhangi bir durumda anlamadığım olursa sorarım. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Geri
Yukarı