12. sınıfta açık liseye geçme

KürşaT0

Centipat
Daha fazla  
İyi sosyaller 12.sınıfa geçtim dil bölümündeyim, açık liseye geçme konusunda kararsızım çok sorumluluk sahibi biri değilim ve korkuyorum açıkçası acaba açık liseye geçsem yapabilir miyim ya da okuldan devam etsem mi gibi korkularım var. Dershaneye gidiyorum ve hala tam olarak ne yapmam gerektiğini, nasıl düşünüp karar vereceğimi bilemiyorum açık lisenin ve okulun farkını tam olarak anlayabilmiş değilim açıkçası. Bazı arkadaşlarım açık liseye geçti bazıları okuldan devam ben ise arada kaldım ne yapmam gerekiyor?

İyi sosyaller 12.sınıfa geçtim dil bölümündeyim, açık liseye geçme konusunda kararsızım çok sorumluluk sahibi biri değilim ve korkuyorum açıkçası acaba açık liseye geçsem yapabilir miyim ya da okuldan devam etsem mi gibi korkularım var. Dershaneye gidiyorum ve hala tam olarak ne yapmam gerektiğini, nasıl düşünüp karar vereceğimi bilemiyorum açık lisenin ve okulun farkını tam olarak anlayabilmiş değilim açıkçası. Bazı arkadaşlarım açık liseye geçti bazıları okuldan devam ben ise arada kaldım ne yapmam gerekiyor?
12. Sınıf dilciyim açıkçası dershaneye gitmene gerek yoktu açık liseye sakın geçme okulunda düzgün bir İngilizce eğitimi varsa okulda İngilizceyi hallet dershanede TYT'yi bitir ayrıca ödevlerini de yaparsan 10.000 sıralama yaparsın zaten.

Hocam 11. ve 12. sınıflar için açık liseye geçmek zorlaştı diye biliyorum.

Okuldan devam etmen daha mantıklı olur diye düşünüyorum. 🤔

Zaten illa ki boş derslerin oluyordur o aralarda çalışırsın iyi kötü. Evde de kendin vakit ayırıp halledersin. Özellikle açığa geçtiğinde derse ayıracağın vakit okula gittiğin zamankiyle aynı olacaksa örgünden devam etmen daha hoş olur. 😶‍🌫️

12. sınıf dilciyim açıkçası dershaneye gitmene gerek yoktu açık liseye sakın geçme okulunda düzgün bir İngilizce eğitimi varsa okulda ingilizceyi hallet dershanede TYT'yi bitir ayrıca ödevlerini de yaparsan 10.000 sıralama yaparsın zaten.

Hocam bizim okulda İngilizce biraz vasat diğer dersler ona keza ama neden sakın geçme dedin tam olarak açıklar mısın?

Hocam 11. ve 12. sınıflar için açık liseye geçmek zorlaştı diye biliyorum.

Evet maalesef öyle oldu bakalım ama önce karar vermem lazım.

Hocam bizim okulda İngilizce biraz vasat diğer dersler ona keza ama neden sakın geçme dedin tam olarak açıklar mısın?

Evet maalesef öyle oldu bakalım ama önce karar vermem lazım.
Okulla bağını koparırsan hele benim gibi ders konusunda disiplinsizsen iyice koparsın ders çalışamazsın okulda zorunlu olarak dinliyorsun İngilizce vasatsa diğer dersler iyiyse dershane programın nasıl bilmiyorum ama İngilizce ağırlıklı bir programa geçiş yap yapabiliyosan.

Şöyle diyeyim bizim dershane açık liseye gidenler için okul gibi hafta içi oluyor kütüphanesi falan da var eğer örgünden devam edersen cuma cumartesi pazar olacak şekilde brazda dershane saatleri karar vermemi zorlaştırıyor.

Anadolu lisesi.

24 saatte 3 mesaj hakım varmış ondan bu mesajın altına cevap vereceğim arkadaşlar bilmiyordum.

Hocam doğru diyorsun yanlış bir şey mi yapıyorum yoksa iyi mi kararsızım ama şu an biraz dahi olsa bu yorumlarla örgüne devam edebilirim gibi duruyor ama içimde hala kuşku var.

Son düzenleme:
Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin ve bırakmak mı istiyorsun? Hocam yanlış bir şeye kalkışırsın benden demesi. Zorlana zorlana mutsuz olacaksan da o okulunu bitirip üniversite sınavına gir hocam. Okulu bırakıp açığa geçersen şayet, sorumluluk duygun daha da zayıflayacak yüksek ihtimal ile de dediğin şeyleri yapma gereği bile duymayacaksın. Düşün derim bunu.

Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin ve bırakmak mı istiyorsun? Hocam yanlış bir şeye kalkışırsın benden demesi. Zorlana zorlana mutsuz olacaksan da o okulunu bitirip üniversite sınavına gir hocam. Okulu bırakıp açığa geçersen şayet, sorumluluk duygun daha da zayıflayacak yüksek ihtimal ile de dediğin şeyleri yapma gereği bile duymayacaksın. Düşün derim bunu.

Hocam haklı 3 sene okudun o lisede şimdi mi bırakcan en önemli yılda.

Yeni konular

Geri
Yukarı