12. sınıfta açık liseye geçmek

Aynı olayı ben de yaşıyorum çok kararsız kaldım. Bir yandan gitmeyip bütün gün ders çalışmayı düşünüyorum diğer yandan okul birinciliği de var.
Mantıklı düşününce açık lise her türlü daha mantıklı bence. Sınavlar acayip basit konular çok kısıtlı konuyu bilmeyen adamlar bile 50 üstü alıyor o derslere çalışan kişi rahat 90 üstü alır. Hem ortalama yükselir hem ders çalışmak için bolca vakit bulunur.

Okula gidip rapor almayı sildirtmeyi falan da düşündüm o tarih, edebiyat vs sınavlarıyla uğraşmak bile ayrı dert. Yine vakit kaybı. Üstelik sınavdan yüksek alsam bile hocalar kendi maaşından kesilecekmiş gibi az sözlü veriyor. Sınavdan düşük alsam derse katılsam bile düşük veriyor. Anlamıyorum bu hocaları.

OBP konusunda ise normal lise gibi oluyor. Sınavlar 20 veya 25 soru test oluyormuş sanırım. 100 tam puan. Kaç alırsan ona göre ortalaman oluyor. Tabi Matematik gibi derslerin katsayısı yine yüksek.

Hayır yeni sistem getirildi 12.sınıflara devamsızlık zorunluluğu yok istiklal marşında bile 10kişi vardı 12'lerden :D
O sistem sadece geçen seneye özel değil miydi?

tam olarak bilemiyorum ama meslekse açığa geçebilirsin özellikle istanbul ankara gibi büyük şehirlerdeki mesleklerde insanlar gerçekden gerizakalı ben liseye gittiğim dönem 9.sınıfı meslekde okumuşdum hayatımda bu kadar kötü bi ortam görmedim insanlarda bir gram beyin yok ama derslerinden dolayı falan değil ne olmuşsa bişey olmuş aptallaşmışlar

O sistem sadece geçen seneye özel değil miydi?

Geçen seneye özel niye olsun ki.

Cevabınız için teşekkürler ama üstteki arkadaş devamsızlıkla sınıfta kalınmayacağını söyledi ve ben de merak edip internetten araştırma yaptım. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer şöyle bir açıklama yapmış; 12. sınıfta devamsızlıktan kalma var mı? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız, öğrencilerimizin hiçbir kaygısı olmasın." dedi. Bakan özer "2022-2023 eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak ve 16 Haziran 2023 tarihinde sona erecek." dedi. Öyle ise ilk dönem de devamsızlık yapabilecek miyim? Yapabileceksem açığa geçmemeyi düşünüyorum. Kesin bir cevap alırsam tabii.

Öncelikle cevap için çok teşekkürler. Peki siz ilk dönem normal devamsızlık hakkını aşarak devamsızlık yaptınız mı? Bu hakkın ikinci dönem de yapılabileceğinden emin misiniz?
Yazılan itibarıyla belirli gün sayısı görmedim bunun ne kadar sürebileceğini biliyorsanız söyleyebilir misiniz?

Reis bence CİMER'e yaz en mantıklısı veya hocana müdürüne falan sor veya okula gitme 1-2gün devamsızlık yazılıyor mu falan arkadaşlarına sor açığa geçersin 1ay sonra ne olacak.

@264523 OBP 4 seneyi de kapsar. Açık lise öğrencileri de lise öğrencisi olarak kabul ediliyor zaten. Tek fark birisinde okula gidiliyor, diğerinde de gidilmiyor.

Arkadaş sadece 12.sınıf da AÖL'ye geçince OBP'si sadece 12.sınıfta aldığı notlar olacak sanıyor. O yüzden dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı