12. sınıfta alan değiştirilir mi?

Gneral23

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 11'i sonuna kadar fen lisesinde okudum ve 12'de Anadolu lisesine geçtim EA sectigimden dolayı. EA'da gerçekten iyiyim. Edebiyat ve tarihim bitti ve bu derslerde netlerim yüksek ama aklıma sayısaldan da girmek geliyor. Burada uçak mühendisliği beni cezbediyor açıkçası. Tüm yaz edebiyat ve tarihi bitirdim bunların da boşa gitmesini pek istemiyorum.

Sizce ne yapmalıyım? Kafam çok karışık. Sayısal seçersem eski okuluma da dönerim. Ortam değişikliğine de gelemiyorum. Çok zorlaniyorum. Sonuçta 3 sene o okulumda okudum. Acaba diyorum sayısal isteme sebebim yaşadığım ortam değişikliği mi? Gerçekten kafam çok çok karışık. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben 11'i sonuna kadar fen lisesinde okudum ve 12'de Anadolu lisesine geçtim EA sectigimden dolayı. EA'da gerçekten iyiyim. Edebiyat ve tarihim bitti ve bu derslerde netlerim yüksek ama aklıma sayısaldan da girmek geliyor. Burada uçak mühendisliği beni cezbediyor açıkçası. Tüm yaz edebiyat ve tarihi bitirdim bunların da boşa gitmesini pek istemiyorum.

Sizce ne yapmalıyım? Kafam çok karışık. Sayısal seçersem eski okuluma da dönerim. Ortam değişikliğine de gelemiyorum. Çok zorlaniyorum. Sonuçta 3 sene o okulumda okudum. Acaba diyorum sayısal isteme sebebim yaşadığım ortam değişikliği mi? Gerçekten kafam çok çok karışık. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Fen lisesinde okuduysan zaten ders çalışma temelin vardır ve büyük ihtimal TYT de iyi durumdasın. Belli bir süre kotanın üstünde çalış yaparsın

Yani mezuna vs. kalacaksanız sayısala geçin ama EA'ta da iyiyseniz sayısala geçmek bence mantıksız.

Mezuna kalma gibi bir planım yok

Fen lisesinde okuduysan zaten ders çalışma temelin vardır ve büyük ihtimal TYT de iyi durumdasın. Belli bir süre kotanın üstünde çalış yaparsın

Eved hocam fen içinde bir temelim vardır diye düşünüyorum 11 de okuldaki AYT fen sınavlarını yapabiliyordum öyle düşük bir notum yoktu.

Eşit ağırlıkta kalmanı öneririm eğer mühendislik istiyorsan sabancıda mühendislik okuyabilirsin.

Sabancı özel galiba EA'dan girip muhendislik kazanmak biraz saçma olmaz mı?

Bence kalın derim. O kadar uğrasmışsınız ve üstüne iyisiniz. Arkadaşında dediği gibi yapabilirsiniz.

Bu da biraz kafami karıştırıyor çevremdekiler EA'dan girersem sayısala nazaran derece yapma olasılığımı daha yüksek görüyor

Pat diye değiştirmen hatalı bu sene EA'dan gir baktın EA olmadıysa sayısaldan girmeye çalış

Hocam 1 sene de işi bitirmek istiyorum ve eğer sayısal seçeceksem ne kadar çabuk geçersem o kadar iyi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı