12. sınıfta alan değiştirebilir mi?

IDenizI

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
11. sınıfa geçerken babamın durmadan söyleyip başımı şişirmesiyle dil bölümü seçtim ve 11. sınıfta o kadar zorluk çekmedim. İngilizce ortalamam 72 olarak ve genel ortalamam 65 olarak sınıfı başarıyla geçtim ancak 12. sınıfın başlamasıyla İngilizce öğrenmeye olan hevesim aşırı azaldı ve dersi anlamamaya başladım. 10 kredilik olan seçmeli İngilizce'den 15 aldım ve yarın sınavlarım başlıyor. Ayrıca üniversitede dil ile ilgili bir bölüm bulamadım kendime ve tarih öğretmenliği okumayı düşünüyorum. Dilden sözele geçmeyi düşünüyorum fakat alan değiştirme bu saatten sonra yapılır mı onu bilmiyorum. Alan değiştirebilir miyim ve bu mantıklı olur mu?

Maalesef 12. sınıfta alan değiştiremezsin diye biliyorum ama üniversitesinde sınavında sözel çözemem diye bir kanun yok. Siz istiyorsanız X bölümünde okuyun ama yine sözel çözebilirsiniz bu tamamen size kalmış bir durum. En kötü ihtimalle bu sene mezun olduktan sonra sözel olarak hazırlanırsınız mezuna kalıp.

Maalesef değiştiremezsiniz.

Değişirsin, sadece senin sınıfını değiştirecekler ve o kadar. Sonuçta AYT'de hangisini çözersen ondan yargılanacaksın.

Şöyle bir yorum daha ekleyeyim sadece dönem başlarında alan değiştirme yapıldığı veya sadece ilk dönemin başında alan değişikliği yapılabildiği yazılmış. Öğretmenleriniz ile bu konuyu görüştünüz mü acaba? Daha net bilgi vereceklerdir.

Şöyle bir yorum daha ekleyeyim sadece dönem başlarında alan değiştirme yapıldığı veya sadece ilk dönemin başında alan değişikliği yapılabildiği yazılmış. Öğretmenleriniz ile bu konuyu görüştünüz mü acaba? Daha net bilgi vereceklerdir.
İngilizce hocam ile görüştüm ve sözele geçmenin mantıklı olmayacağını, İngilizce'de zaten temelim olduğu için dil bölümünde kalmamı önerdi net bir şey söylemedi.

İngilizce hocam ile görüştüm ve sözele geçmenin mantıklı olmayacağını, İngilizce'de zaten temelim olduğu için dil bölümünde kalmamı önerdi net bir şey söylemedi.
Eğer size bilgi vermediyse doğrudan okulun rehber öğretmenine gitmeniz çok daha iyi olacaktır. Her okulda işleyiş aynı olmayabiliyor maalesef.

Geri
Yukarı