12.sınıfta kötü olanlar ileride ne iş yapar?

neyapıyorumben

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, biraz içimi dökeceğim aşağıya Z kuşağı bilmem ne vs yazabilirsiniz pek önemli değil. Konu şu ki ben akademik anlamda rezaletim yani bu sene sınıfı geçebilir miyim onda da emin değilim. Okuldan da derslerden de hepsinden nefret ediyorum okuldan eve geldiğimde tecavüze uğramış gibi hissediyorum. Yakında YKS sınavına gireceğim ama pek umutlu değilim.
Akademik anlamda başarısızlığımın yanında sosyal olaraksa çok başarılıyımdır demek isterdim ama bayağı problemlerim vardı insanlarla konuşabilmeye bile daha yeni başladım. Bu yaşa kadar ne yaptın, hiçbir şeyde mi iyi değilsin derseniz aslında evet hiçbir şeyde iyi değilim. Öyle oturup çalışamam kitaba bakınca başım ağrır en fazla 30dk çalışabilirim. Oyunlarda da iyi değilim. Az biraz yazılım bilgim var, yazdığım birkaç uygulamam var ama bana para kazandıracak kadar bir şey yok yazdığım bir internet botu bana aylık 230 lira falan kazandırıyor ama tahmin ediceğiniz gibi bu paranın 10 katını bile kazansam bu parayla geçinilmez. Merak ediyorum benim gibi bir insan ne yapmalı. Şahsen bilişimle alakalı herhangi bölüm okusam güzel olur ama YKS'de bir şey yapabileceğimi sanmıyorum. Öyle babamın da parası yok ki bende tüm gün evde oturayım. Bu sene YKS'de iyi bir şey yapamazsam iş arayacağım herhalde.

Dosya Ekleri

• 9a9dc8c0fd7908dc91acffb3c0718bfb.png
    9a9dc8c0fd7908dc91acffb3c0718bfb.png
    224,3 KB · Görüntüleme: 45
Seni anlıyorum fakat bu sende biten bir şey herkes okumaya tabii uygun değil ama iş fırsatı olarak dışarıda herhangi bir yerde çalışman ve yazılımını geliştirmen daha iyi gibi.

Her şey beyinde başlıyor, beyinde bitiyor. Sen eğer oturup 30 dk çalışamam dersen, çalışamazsin. Benim dönemimde bilgisayar mühendisliği puanı yüksek olsa da yazılımcıliğin puanı çok da yüksek değildi. 1 yıl düzenli bir çalışmayla yazılım kazanabilir, sevdiğin işi yapabilir, 1 yıl boyunca iradene sahip çıkarak, 60 yıl o 1 yıla teşekkür edebilirsin. Yoksa üzgünüm ama sanayide çırak olarak başlar, gelen geçenden tokat yersin ama fiziki tokat değil. Sana uyguladıkları muamele hayattan bezdirir, her gün kendine, bu yaşındaki haline küfür edersin. Ders çalışmak bu yaşadığımin yanında çok basitti, ben nasıl 1 yıl buna katlanamadim, yazıklar olsun bana dersin, her gün. Eğer meslek lisesi okumuş olsan durum farkli olurdu ama düz lisedeysen durum böyle. Tabii ki bu küçük şanslı bir azınlık için farklı gidebilir ama maalesef çoğunluğa bakacak olursak durum böyle. Ayrıca bu durumda sosyalligin giderek azalacaktır. Gördüğün insan her gün seni azarlayan patronun olacağı için sadece. Kısaca uzun sözün özü, madem böyle bir kabiliyetin var, bunu harcama. 1 yıl iradene sahip çık. Kendini zorla.

Geri
Yukarı