12. sınıfta ne kadar çalışmak gerekli?

rocpai212

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
12. sınıfa geçtim. 11'im tamamen boş, yani TYT + AYT hazırlanmam lazım. Eşit ağırlık öğrencisiyim. Sizce nasıl bir çalışma sistemi yapılmalı? Sizler benden daha tecrübelisinizdir. Verebileceğiniz tavsiyeler var mı? Sadece ders hakkında değil. Gerek YKS gerekse meslek alanında tavsiyelerinizi bu anlamda gelişebilmiş ya da tavsiye verebilecek kişiler yardım ederse sevinirim.
Sizce geç mi kaldım?

Hangi bölüm istiyorsun ona göre bir çalışma programı hazırlaman lazım ve bu programı bizim yapmamız sağlıklı olmaz rehber öğretmeninden destek almanı sana özel bir program yapmasını tavsiye ederim. Ben 11. sınıf sayısal öğrencisiyim şimdiden başladım sanada kolay gelsin :D

12. sınıfa geçtim. 11'im tamamen boş, yani TYT + AYT hazırlanmam lazım. Eşit ağırlık öğrencisiyim. Sizce nasıl bir çalışma sistemi yapılmalı? Sizler benden daha tecrübelisinizdir. Verebileceğiniz tavsiyeler var mı? Sadece ders hakkında değil. Gerek YKS gerekse meslek alanında tavsiyelerinizi bu anlamda gelişebilmiş ya da tavsiye verebilecek kişiler yardım ederse sevinirim.
Sizce geç mi kaldım?
Kanki ben de sayısalcıyım. Bayağı çalışmak lazım.Şu anda rakip eliyorum.😂

Düzenli çalış işte hangi konuyu işliyorsan ve bunu gelecek haftaya sarkıtma o hafta bitsin, soru çözümü ve konu çalışması. Kısaca o haftaki tüm dersler için bunu yapmalısın. Nasıl çalışmalıyım veya youtube üzerinen nasıl ders çalışılır vs videolar izleme. Çalışmak için ek olarak plan da yapma yani çalışmaya çalışmaya çalışma. En azından kendin çalışmaya çalış. Zaten okulun veya gidersen dershanenin belli konu takvimi oluyor. Masa başında oturmaya alışman lazım.

Hem evde hem okulda ders çalış. Programlı olarak. Mesala ben teneffüslerde de öğle arası boş bulduğum zamanda hep soru çözmeye çalışırım.

Geri
Yukarı