12. sınıfta sınıf değiştirip pişman olmak

Miku

Zeptopat
Daha fazla  
Bu sene 12. sınıfa geçtim ve dershaneye gitmiyorum, Doping Hafıza kullanıyorum bu yüzden okulda harcadığım zamanın en verimli şekilde geçmesini istiyorum. 3 gün önce başka bir sınıfta dersini daha iyi anladığım hocalar olduğu için sınıf değiştirdim. Ama yeni sınıfta derslere katıldığımda konularda eski sınıfımdan çok daha ileride olduklarını fark ettim. Bu da bende çok fazla konu kaybına sebep olabilir çünkü bir yandan TYT AYT çalışırken bir yandan okul konularını kendim öğrenmeye çalışmak riskli geliyor.
Bu yüzden bugün müdür yardımcımızla tekrar konuştum ve bana eğer açığa geçen kişilerden dolayı yer açılırsa geçebileceğimi söyledi ama 2. kez sınıf değiştirdiğim için bunun kendisi için sorun çıkarabileceğini söyledi.
Şu an acaba yanlış bir şey mi yapıyorum diye kendimi sorguluyorum çünkü benim yüzümden başka kişiler sorun yaşıyor. Sizce bu yaptığım yanlış mı?

Nasıl çok daha ileride olabilirler ki? En fazla birkaç hafta ileride olsalar temponuzu biraz arttırıp yetişebilirdiniz. Birkaç haftalık ders bile 1-2 konuya ancak denk geliyor. Yeni sınıfınızın öğrencileri daha iyiyse bence orada kalın, eksiklerinizi internetten tamamlayıp şu anki sınıfınızın işlediği konulara yetişirsiniz.

Nasıl çok daha ileride olabilirler ki? En fazla birkaç hafta ileride olsalar temponuzu biraz arttırıp yetişebilirdiniz. Birkaç haftalık ders bile 1-2 konuya ancak denk geliyor. Yeni sınıfınızın öğrencileri daha iyiyse bence orada kalın, eksiklerinizi internetten tamamlayıp şu anki sınıfınızın işlediği konulara yetişirsiniz.
Önceki sınıfım daha logaritmayı bitirmemişken şuanki sınıfım dizileri bitirdi, üstelik bu fen derslerinde böyle malesef

Önceki sınıfım daha logaritmayı bitirmemişken şuanki sınıfım dizileri bitirdi, üstelik bu fen derslerinde böyle malesef
Derslerin konularını illa ki okulda göreceksiniz diye bir şey yok. 1-2 konuyu internet üzerinden çok rahat halledersiniz. Zaten konu olarak çok ağır değiller ancak bol soru çözmek gerekiyor. Hocaların da okulda bol bol soru çözmediklerini düşündüğümüzde çok bir kaybınız yok. Şu anki halinizle devam edin bence. Zamanla eksikleri tamamlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı