12. sınıfta YKS ile birlikte gitar yürütülebilir mi?

lumei

Picopat
Daha fazla  
Meslek
<b> Cyber sec engineer</b>
Küçüklükten beri gitar çalmaya hevesim var 12.sınıfa geçeceğim yaz tatili bitince şu an staj görüyorum stajdan arta param kaldı yaklaşık 5bin civarı aklıma ilk bu gitar geldi uzun zamandır hevesim var tam fırsatı ama aklıma bir şey takıldı benim YKS'ye çalışacağım 12.sınıfta sizce birlikte götürebilir miyim?

Son düzenleme:
Küçüklükten beri gitar çalmaya hevesim var 12.sınıfa geçeceğim yaz tatili bitince şu an staj görüyorum stajdan arta param kaldı yaklaşık 5bin civarı aklıma ilk bu gitar geldi uzun zamandır hevesim var tam fırsatı ama aklıma bir şey takıldı benim YKS'ye çalışacağım 12.sınıfta sizce birlikte götürebilir miyim?

Zor olacaktır maalesef.

Neden olmasın günde 7 saat derss çalışıyorsan feri kalan boş vaktinde bununla uğraşırsın ben günde 6-7 saat çalışırdım geri kalan zaman benim olurdu

Bende bu sene sınava hazırlanıyorum ve şunu söyleyeyim bütün zamanınızı ders çalışmaya ayırmayın. Hem o kadar fazla zaman çalışmak zor gelebileceği için veriminiz düşer hem de sosyal hayatınız olmaz. Yani 5 saat ders çalışıyorsanız 1-2 saat de gitar çalışabilirsiniz.

Ders çalışacağın ve bol stresli olacağın bir dönemde gitar çalmaya başlamak zihninde boşluk yaratmaya yardımcı olabilecek en büyük etkendir, direkt olarak aceleci olmam gerek ve nota değil de hemen akor öğrenip akor çalmalıyım demezsen zihnini açmaya ve bir boşluk yaratmaya yardımcı olacaktır. Müzik yani normal olarak içerisinde tutabileceğimiz enstrümanlar beyindeki kan akışını arttıran etmenler aynı zamanda, beynin yenilenmesine, kan akışının artmasına ve depresyondan uzaklaşmaya da aynı zamanda yardım etmekteler. İşin özeti zararından çok faydası olacaktır emin olabilirsin.

Sınava ben de bu sene gireceğim, ama sınavla beraber bir hobinin de ders ile beraber götürülmesini, abartılmadan yapılmasını mantıklı buluyorum. En azından 2. döneme kadar. Mesela ben haftada 2 salona gitmeyi düşünüyorum sene içinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı