Eski gitar ile gitar öğrenilir mi?

RbeD

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim gitara her zaman bir ilgim olmuştu ve gitar öğrenmeyi de çok istiyorum, ancak biliyorsunuz gitar fiyatları 2000 civarında. Bizim evde çok çok eski dayımın çocukluğundan kalma klasik gitar var, telleri zaten Allah'a emanet duruyor, bu gitarı biz gitarciya götürdük gövdesi esnemiş falan dedi, ben bu gitarın tellerini değiştirip öğrenemez miyim? Kırık falan yok sadece yılların verdiği çizik ve aşınmalar var. Ailem boşa para harcama biriktirip düzgün bir şey al diyor ancak aldıktan sonra bırakmaktan korkuyorum. Ne yapmalıyım?

Arkadaşlar benim gitara her zaman bir ilgim olmuştu ve gitar öğrenmeyi de çok istiyorum, ancak biliyorsunuz gitar fiyatları 2000 civarında. Bizim evde çok çok eski dayımın çocukluğundan kalma klasik gitar var, telleri zaten Allah'a emanet duruyor, bu gitarı biz gitarciya götürdük gövdesi esnemiş falan dedi, ben bu gitarın tellerini değiştirip öğrenemez miyim? Kırık falan yok sadece yılların verdiği çizik ve aşınmalar var. Ailem boşa para harcama biriktirip düzgün bir şey al diyor ancak aldıktan sonra bırakmaktan korkuyorum. Ne yapmalıyım?
Fotoğraf atma imkanın var mı? Tel ve klavye arası mesafe fazlaysa çalamazsın ve zevkinin içinden geçer.

Dosya Ekleri

• IMG20230422131142.jpg
    IMG20230422131142.jpg
    60,4 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG20230422131134.jpg
    IMG20230422131134.jpg
    68,6 KB · Görüntüleme: 54
Gitara ilk baslarken asil onemli olan parmaklari guclendirmek ve acmaktir. Kalitesiz gitarlarla baslamak bu sureci hizlandirir ama keyif vermeyebilir pek. Cok zor gelebilir istegini kacirabilir.

Çöpte görseniz dekorasyon ürünü olarak bile almayacağınız suntanın da suntası, ilk telleri üstünde, tellerle klavye arasına ellerimin girebileceği (baya keman gibi) bir yarım boy kırık klasik gitar ile gitar öğrenmeye başlamıştım. Tabi entonasyon falan yerlerde. Şu an al sat yapa yapa aldığım Ibanez Gio gitarımda Marty Friedman soloları çalabiliyorum.

Demek istediğim şu, azimle s*çan duvarı delermiş ya da azimli sıçan duvarı delermiş. :D

Eğer heves var ise bir şekilde yoktan var edebiliyorsunuz. Herkeste heves olacak diye bir şey yok. Kimisine Jackson Pro verin 2 hafta sonra bırakır. Sizin gitar da benim eski gitar kadar kötü olmadığına göre tel takıp başlayabilirsiniz.

biliyorsunuz gitar fiyatları 2000 civarında

O kadar ucuz mu?

Çöpte görseniz dekorasyon ürünü olarak bile almayacağınız suntanın da suntası,

Akustik gitarın kalitesizi olur elbette ancak "Sunta" dan "akustik" gitar yapamazsınız. Fizik yasalarına aykırı. Bunu aklınıza kim sokuyor merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı