12 voltluk adaptör ile 2 adet 12 voltluk fan çalışır mı?

Daha fazla  
Elimde 2 adet 12 voltluk fan 1 adet 12 voltluk adaptör var ama bu fanları adaptöre bağlarsam ne olacağını bilmiyorum. Sadece yavaş çalışacağını düşünüyorum ancak yine de tedbir amaçlı bilen birine sormak istedim. Fanları ve adaptörü bağlayıp çalıştırırsam bir sorun olur mu? Kısa devre, yanma, patlama, yavaş çalışma gibi ihtimaller var mı?

Fanların artı ve eksi uçlarını birleştirin. Elinizde bir artı ve bir eksi olacak. O artı ve eksi uçlarını da adaptöre bağlayın. Fanlar genelde çok güç çekmez. Bu şekilde paralel bağlantıda sorunsuz kullanırsınız. Yavaşlama falan olmaz.

IMG_5154.jpeg

Telefondan bu kadar oldu artık. :)

Merhaba. Doğru kutuplarda ve paralel bağlı olarak 12 voltluk adaptöre bunlar bağlanırsa çalışırlar, bu konuda hiç bir sıkıntı olmaz. Zaten PC fanları mA düzeyindeki düşük amperleri çekebileceğinden elinizdeki 1000 veya 2000 mA, 12 volt DC çıkışlı bir adaptörse fanlar sorunsuz olarak çalışırlar. Sadece 12 voltluk adaptörlerle örneğin 5 voltluk fanları (laptop soğutucularının içinde kullanılıyor) çalıştırırsanız 7 voltluk fazla voltaj farkıyla bunlar kolayca bozulabilir. Kolay gelsin.

Fanların artı ve eksi uçlarını birleştirin. Elinizde bir artı ve bir eksi olacak. O artı ve eksi uçlarını da adaptöre bağlayın. Fanlar genelde çok güç çekmez. Bu şekilde paralel bağlantıda sorunsuz kullanırsınız. Yavaşlama falan olmaz.

Eki Görüntüle 1910986

Telefondan bu kadar oldu artık. :)

Merhaba. Doğru kutuplarda ve paralel bağlı olarak 12 voltluk adaptöre bunlar bağlanırsa çalışırlar, bu konuda hiçbir sıkıntı olmaz. Zaten PC fanları ma düzeyindeki düşük amperleri çekebileceğinden elinizdeki 1000 veya 2000 ma, 12 volt DC çıkışlı bir adaptörse fanlar sorunsuz olarak çalışırlar. Sadece 12 voltluk adaptörlerle örneğin 5 voltluk fanları (laptop soğutucularının içinde kullanılıyor) çalıştırırsanız 7 voltluk fazla voltaj farkıyla bunlar kolayca bozulabilir. Kolay gelsin.

Gerçekten çok teşekkür ederim çalıştı, ayrıca görsel anlatımınız ve durumu açıklamanız için ayrıca teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı