12 yaşında bilgisayardan para kazanılabilir mi?

Tamam. Bu normal bir şey? 13 yaş ve üstü olması gerekiyor, velinin hesabı falan demeyin. Para kolay kazanılmıyor, gider CS:GO Prime ile 9 dolar kasa biriktirir şey yapar. Bu para kolay değil, havadan sudan gelmiyor.

Gidip affedersin işsiz hayatsız gibi, 7/24 oynanacak hali yok.

Hocam sizmi anlamıyorsunuz ben mi anlatamıyorum? Günde 1 saatimi ayırıp 60 TL kazanıyorum. Bunu şu an satmasına gerek yok şu an biriktirmeye başlasa bile oyun içinde güzel yerlere çıkar. Sonuçta çocuk size demiyor şunu şunu öğreneyim. Para kazanmak istiyor. Bende şu an bunu yazdığımız konunun açılış sebebi olan soruyu cevaplıyorum. Sonuçta bizler sadece tavsiye veriyoruz. Adam belki yapar belki umursamaz yapmaz.

Evet yaptığın şey gerçekten güzel ancak geleceğe yönelik değil yani günde bir saatini bunu ayırmak yerine İtemsatış gibi bir site yapmayı öğrenmeye çalışmaktan bahsediyorum.

Şu anda öğreniyorum zaten. İleri düzey Python dersleri alıyorum. Bu arkadaşada bunu önerebilirim hatta.

Ama genel olarak söylemek istemeye çalıştığım şey burada konu bir şeyler öğrenmek değil bana göre. Dediğiniz gibi Photoshop ve yazılım tarzı şeyler öğrenmek gelecekteki kariyeri iyi etkiler fakat paraya ihtiyacı olan adam hepsini bir arada yapabilmeli. Bende o şekilde yapıyorum ve şu ana kadar hem harçlığımı çıkarıyorum hem bir şeyler öğreniyorum. Tabii ki bu şey süreklilik haline getirilemez. Bu işin süreklilik hali oyun bağımlılığına girer küçük yaşta internetten bir şey kazanamazsın diye bir şey yok, uğraşamazsan kazanamazsın tabii ki. Para kazanmak isteyen birisi bir yolunu bulup kazanır o parayı. Eğer benim gibi işsizsen ve yapmaya karar verdiyseb ailenden izin almayı unutma. Bir de bence 13 yaşına kadar bekleyebilirsin. Her zaman kendine uygun olan yolu ara.

Son düzenleme:
İmkanı yok kart bile açamazsın kendine.

Evet PS99 oyunundan.

Herkese öyle tavsiyeler verme bence bir gün dolandırılır/dolandırıcı olur orada çok fazla illegal işler dönüyor mesela başkasının kartını kullanıp hediye kartı satmak gibi. Ora kontrolsüz bir şekilde yönetiliyor

Son düzenleme:
İmkanı yok kart bile açamazsın kendine.

Herkese öyle tavsiyeler verme bence bir gün dolandırılır/dolandırıcı olur orada çok fazla illegal işler dönüyor mesela başkasının kartını kullanıp hediye kartı satmak gibi. Ora kontrolsüz bir şekilde yönetiliyor.

Peki siteyi hiç kullandın mı? Sitede alışveriş yaparken evet tabii ki yüzde yüz olarak güvenli değil ama site zaten sana ekran kaydı almanı söylüyor. Roblox kısmında alım satım yaparken mesela adam sana hediye kartı satayım demiyor. Sitede ekran kaydı açıp itemi satın alıp oyunda adamın sana vermesini bekliyorsun. Vermezse zaten site destek sağlıyor. Tavsiye için söylemiyorum. Arkadaşa zaten biraz daha beklemesini söylemişim belki büyüdüğü zaman yapmak ister diye.

Peki siteyi hiç kullandın mı? Sitede alışveriş yaparken evet tabii ki yüzde yüz olarak güvenli değil ama site zaten sana ekran kaydı almanı söylüyor. Roblox kısmında alım satım yaparken mesela adam sana hediye kartı satayım demiyor. Sitede ekran kaydı açıp itemi satın alıp oyunda adamın sana vermesini bekliyorsun. Vermezse zaten site destek sağlıyor. Tavsiye için söylemiyorum. Arkadaşa zaten biraz daha beklemesini söylemişim belki büyüdüğü zaman yapmak ister diye.

Güvenilir olduğu yüzde yüz mü? Herkesin 10 saniyede açtığı ilanlar nasıl güvenli olsun sadece Roblox değil her ilanda geziyor bu parayı attınmı iade olmuyor.

Güvenilir olduğu yüzde yüz mü? Herkesin 10 saniyede açtığı ilanlar nasıl güvenli olsun sadece Roblox değil her ilanda geziyor bu parayı attınmı iade olmuyor.

Sitede bir sürü güvenilir satıcı var. Kişinin yaptığı satışları ve yorumlarını görebiliyorsunuz. Gidip de hiç işlemi olmayan satıcılardan almak güvenilir olmayacaktır. Konuda sadece Roblox kategorisinden bahsettim hocam diğer kategoriler hakkında bie bilgim yok. Roblox kategorisinde dediğiniz dolandırıcılık işleri olmuyor. Hocam ben bunu öneri için söylemedim. Aklında bulunsun belki büyüyünce ihtiyacı olur diye dedim.

Sitede bir sürü güvenilir satıcı var. Kişinin yaptığı satışları ve yorumlarını görebiliyorsunuz. Gidip de hiç işlemi olmayan satıcılardan almak güvenilir olmayacaktır. Konuda sadece Roblox kategorisinden bahsettim hocam diğer kategoriler hakkında bie bilgim yok. Roblox kategorisinde dediğiniz dolandırıcılık işleri olmuyor. Hocam ben bunu öneri için söylemedim. Aklında bulunsun belki büyüyünce ihtiyacı olur diye dedim.

Adama onaylattıktan sonra işlemi geri çekme bile yapabilir dolandırıcılık yöntemleri bitmez.

Roblox'da daha farklı olay dönüyor kandırabileceği bir ilanla hesabı çalmaya başarıp satıyolar çalıntı olduğuda hesap isimlerinden belli oluyor 3-4 tane hesabın Full ismi farklı oluyor bir de gerçek isim açıklamayada iade ve takas olmaz yazıyolar ve 10-20 lira için bu iş yapılmaz.

Oyun için uğraşacağana staj yaparsan kat kat daha fazla kazanırsın

Zaman kaybıdan başka bir şey değil

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı