12 yaşında futbola başlamak mümkün mü?

Merhaba başlıkta yazdığım gibi 12 yaşında futbola baslayabilir miyim? 2 aydır ortadagspora gidiyorum 1 sene önce de gidiyordum ama dersler yüzünden ara verdim. Kiloluyum ortalama derecede hızlı koşuyorum. Melih diye bir tane arkadaşım var oda altinordunun altyapısına gidiyor, Barcelona'yla falan maç yapmıştı bir kez. Bir de sürekli ilk 11 oynuyor, o arkadaşım kendini geliştir kilonu azalt hızlı kos sende cevher var. Birkaç ay once cok kötüydün şu an ortalamanın üstündesin kendini geliştirirsen beni de geçersin diyor. Arkadaşlar arkadaşımınım dediğine uyacağım çünkü çocuk fena oynuyor. Boyum 1.52 48 kiloyum nasıl kilo veririm ve nasıl kendimi geliştiririm ya da nasıl futbolcu olurum? Yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Benim futbolla alakalı bir arkadaşım vardı onun söylediği kadarıyla tff 3.lig'te oynayabilirsin fakat diğer liglerde oynamak için 15 yaşını doldurman gerekiyormuş belki yalan söylemiştir fakat bana böyle anlattı.

Benim futbolla alakalı bir arkadaşım vardı onun söylediği kadarıyla TFF 3.lig'te oynayabilirsin fakat diğer liglerde oynamak için 15 yaşını doldurman gerekiyormuş belki yalan söylemiştir fakat bana böyle anlattı.

Hocam ben profesyoneli söylemiyorum şu an başlasam iyi olur mu diye.

Reis Babanın dediği gibi hız çok önemli. Eğer hızın yeterli değilse ne kadar yetenekli olursan ol çok büyük başarılara ulaşamazsın. En basitinden, çok hızlı olursan rakibin sağından atar solundan geçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı