12 yaşında nereden para kazanılabilir?

Hocam öncelikle 12 yaşında çok bir para kazanamazsınız. 12 yaşında para kazanmak istiyorsanız yapacağınız en iyi şey yakın çevredeki bütün dükkanlara iş sormak. Haftalık 100 lira falan da olsa kabul edeceksiniz kimse çok para vermez zaten. Bursluluk sınavı da seçenek ama kaçırmışsınız. Logo/Web sitesi yapıp satmanı önermiyorum çünkü hem bu işlerden anlaman gerek hem de artık bu alanda rekabet var para kazanma isteğine düşen herkes logo yapıp satmaya çalışıyor. En iyi ihtimalle ayda birkaç tane satarsınız, ondan da çok bir para gelmez. Dediğim gibi en iyi seçenek dükkanlarda ayak işleri yapmak, pandemi zamanı kimse seni işe almazsa da yapacak pek bir şey yok.
Hocam bilgisayarım çöp uygulamaları kaldırmıyor.

Hocam ben diyorum gülüyorlar geçen bir konuya da yazmıştım. Aileniz izin veriyorsa bir çay ocağında günlük 40 TL gibi bir ücrete çalışabilirsiniz. 1 ay çalışsanız GM 20 alırsınız diye düşünüyorum. Kolay iştir. 2 yıl yazları bu şekilde çalıştım. Ailemden harçlık da almadan telefon aldım okul ihtiyaçlarımı giderdim sizin yaşınızda.

Para kazanmayı değil ailenizi ikna etmeyi düşünün bence. Ben de bu konuda zorluk yaşamıştım ancak ikna etmem sonucu yıllardır kullanacağım bilgisayarımı elde edebildim. Ailenize teknolojinin ne kadar önemli olduğunu ve kendinizi ne kadar geliştireceğinden bahsedin.

Para kazanmayı değil ailenizi ikna etmeyi düşünün bence. Ben de bu konuda zorluk yaşamıştım ancak ikna etmem sonucu yıllardır kullanacağım bilgisayarımı elde edebildim. Ailenize teknolojinin ne kadar önemli olduğunu ve kendinizi ne kadar geliştireceğinden bahsedin.
Ne yazık ki ailem çok eski ve geri kafalı. Geçmişte kalmışlar hep aynı şeyleri söylüyorlar.

Hocam biraz zor ama "canlı destek" işlerine bakabilirsiniz. Yaşınız bu konuda sıkıntı çıkarabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı