12 yaşında sivilcelerden nasıl kurtulurum?

Merhabalar arkadaşlar, 12 yaşındayım ve yüzüm sivilce ile dolu. Herkes ergenlik geçer diyor fakat 7 aydır geçmiyor. Yüzümü sabunla temiz bir şekilde her gün yıkıyorum vs. ama olmuyor. 7 aydır şu sivilcelerden kurtulamıyorum ne yapmam gerek? Siz sivilcelerden nasıl kurtuldunuz?
Dengeli beslenmek ve bol su içmek.

Sivilce sinir/stresle, vücuttaki yağ oranının, hormon fazlalığının çok olması yüzünden çıkar. Sen daha 12 yaşında bunu dert eder hale gelmişsin. Senin sivilcelerin geçmez.

Merhabalar arkadaşlar, 12 yaşındayım ve yüzüm sivilce ile dolu. Herkes ergenlik geçer diyor fakat 7 aydır geçmiyor. Yüzümü sabunla temiz bir şekilde her gün yıkıyorum vs. ama olmuyor. 7 aydır şu sivilcelerden kurtulamıyorum ne yapmam gerek? Siz sivilcelerden nasıl kurtuldunuz?
Yağlı şeyler yeme öncelikle (kaju vs.), bende kaju yapıyordu sivilceyi şahsen. Dermatoloğa gidip ilaç yazdırdım ve büyü ölçüde sivilceler azaldı. Sen de öncelikle beslenmende yağlı besinler tüketiyorsan onları bırak, işe yaramazsa ki tüm yüzündeyse yaramaz dermatoloğa gidebilirsin. Stres de önemli bir faktör, Türkiye'de azaltabilmen mümkün değil stresi ama bu hastalığını ve diğer şeyleri de çok fazla kafana takma.

Ben 17 yaşındayım hala uğraşıyorum. Cildiyeye gidin o size uygun bir krem verir. Çıkma oranını azaltmak içinde yüzünüzü kurutucak sabun kullanın ve yapabiliyorsanız duşu soğuk su ile alın. Sıcak su yüzünüzü gevşetir ve gözenekleri açar bu şekilde kolayca sivilce çıkar.

Ben 17 yaşındayım hala uğraşıyorum. Cildiyeye gidin o size uygun bir krem verir. Çıkma oranını azaltmak içinde yüzünüzü kurutucak sabun kullanın ve yapabiliyorsanız duşu soğuk su ile alın. Sıcak su yüzünüzü gevşetir ve gözenekleri açar bu şekilde kolayca sivilce çıkar.
Hocam her sabah yüzü yıkamak da etkilidir.
Zaten sivilce yemeklerden dolayı çıksa sağlıklı beslenen insanlarda sivilce olmazdı, veya beslenme programını değiştirerek insanlar sivilcelerinden kurtulurdu.
Tamam hocam siz en iyisini bilirsiniz.

Geri
Yukarı