12 yıllık laptopa SSD ve RAM yükseltmesi

Joe Satriani

Centipat
Arkadaşlar, teyzemin laptopu var 12 yıllık. Windows 7 kurulu ve biraz yavaş çalışıyor. Bir de Windows 7 desteğinin bittiğinden Windows 10'a geçmek istiyor. SSD ve RAM tavsiyesi yapar mısınız? 4 GB RAM var şu an ve HDD takılı.
RAM'i Google'a yazıp baktım ama aynısı çok zor bulunur gibi. Düşük bütçede, RAM'e 2x4 400 TL'yi aşmamalı. SSD de 240 GB düşük bütçede sıkıntı çıkartmayacak bir şey olmalı. Şimdiden teşekkürler.

IMG_0434.jpeg

IMG_0436.jpeg

Bu SSD uyar mı laptoba ?

Arkadaşlar, teyzemin laptopu var 12 yıllık. Windows 7 kurulu ve biraz yavaş çalışıyor. Bir de Windows 7 desteğinin bittiğinden Windows 10'a geçmek istiyor. SSD ve RAM tavsiyesi yapar mısınız? 4 GB RAM var şu an ve HDD takılı.
RAM'i Google'a yazıp baktım ama aynısı çok zor bulunur gibi. Düşük bütçede, RAM'e 2x4 400 TL'yi aşmamalı. SSD de 240 GB düşük bütçede sıkıntı çıkartmayacak bir şey olmalı. Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1876330

Eki Görüntüle 1876329

Bu SSD uyar mı laptopa?

SSD uyar sıkıntı olmaz. RAM'lar kaç MHz buna bakabilir misin bir de RAM'leri ikinci el alabilirsin çok sıkıntı çıkacağını sanmıyorum zaten internetten aldığın ramlarde çıkma RAM çoğu sıfır bulmak zor.

Teyzemize yardımcı olalım. W10 kurulumdan sonra basit bazı performans ayarları linkte.
Chrome kurmayın, EDGE ye alışsın teyzeniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı