12 yıllık şarap tahminen ne kadardır?

Alb.Bgr

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Evde öyle böyle bakınırken bir sehpanın altında 2012 üretim 2013 şişeleme tarihli doluca marka öküzgözü bir şarap buldum. Anneme zamanında iş yerinde yılbaşı hediyesi vermişlerdi (zamanında bunlar hediye ediliyordu...). Sizce bu şarabın fiyatı nedir? Satmaya kalksam ne kadar bir meblağ tutar?

3000 TL'si var. Marka nedir? İçeriği nedir? Üzüm ise ne lezzetlidir var ya...

Siz böyle yazarken ağzım sulandı hocam ayıp ya...

İyi günler arkadaşlar. Evde öyle böyle bakınırken bir sehpanın altında 2012 üretim 2013 şişeleme tarihli doluca marka öküzgözü bir şarap buldum. Anneme zamanında iş yerinde yılbaşı hediyesi vermişlerdi (zamanında bunlar hediye ediliyordu...). Sizce bu şarabın fiyatı nedir? Satmaya kalksam ne kadar bir meblağ tutar?

Kafadan 3500TL etti bile.

Sanılanın aksine her şarap iyi yıllanma kapasitesine sahip değil. 5-10 yıl ve üstüne çıkan şaraplar da çok yüksek kaliteli üzümden yapılan ve uygun koşullarda saklananlar oluyor. O şekilde üretilen şaraplar da market ve Tekel bayilerinde çok bulunmuyor. Ne kadar eder bilmiyorum ama birisi bunu bilmeden paraya kıyıp o şarabı alırsa kötü kazık yer. :D

Ve mantar kapaklı şarapların belirli aralıklarla yön değiştirmesi de gerekmektedir. Aksi halde mantarı eritip şarabı bozabiilir. İşlem proses sıralaması kötü ise çok kötü bir tortulanma da yaşamış olabilir.

Bir an da 12 yıllık 25 yıllı diyerek heyecan a kapılmayalım.

Bu arada şarap içmesini bir türlü sevemedim. Damağıma hitap etmedi.
Basit bir bira bile daha giderli nedense. Ama brendy olsa bodozlama dalarım 😋

Geri
Yukarı