Kırmızı şarap zararlı mı?

Daha fazla  
Az önce 750ML içip kustum. Sarhoşluk etkisiyle yazıyorum. Özür dilerim midenizi bulandırdıysam. 3. alkol deneyimim. Bunun etkisi ne kadar sürer ve zararı nedir? Faydası var mıdır?
(Not: Alkol dostunuz değildir, içmeyin, içirmeyin.) Yazım yanlışım varsa özür dilerim.

Alkol zaten yararlı bir şey değil üstüne bir de kırmızı şarap hiç değil. Pakistan da 46 numara ayaklı kadınlar eziyor üzümleri.

Bildiğim kadarıyla az içilirse zararı olmaz hatta faydası olabilir. Ayrıca Pakistan ve 46 numara ayaklı kadınların olayla alakası ne anlayamadım. Şarap sadece o bölgelerde mi üretiliyor?

Bence hiç içme bile. Bağımlı olursan bırakılmıyor maalesef. Sarhoşluğu ise alkol oranına bağlıdır yüksek ihtimalle. Kesin konuşamam.

Bildiğim kadarıyla az içilirse zararı olmaz hatta faydası olabilir. Ayrıca Pakistan ve 46 numara ayaklı kadınların olayla alakası ne anlayamadım. Şarap sadece o bölgelerde mi üretiliyor?

Bence hiç içme bile. Bağımlı olursan bırakılmıyor maalesef. Sarhoşluğu ise alkol oranına bağlıdır yüksek ihtimalle. Kesin konuşamam.
Dostum pakistan kısmı ironiydi. Bu arada alkolün faydası nedir merak ettim?

Zararlı ya da zararlı değil bu konuda bir şey demeyeceğim ama sizin sıkıntınız 750 ml şarap içmeniz, şarap içmeniz değil. Her şeyin fazlası zarardır şarap dediğin bir hadi bilemedin iki kadeh içilecek bir şeydir.

Dostum Pakistan kısmı ironiydi. Bu arada alkolün faydası nedir merak ettim?

Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi bunun da fazlasının zarar olduğunu biliyoruz ama kararında içilirse sorun teşkil etmez. En basitinden keyif verir içen insana. Sen bilgisayar oynayan adama diyor musun neden oynuyorsun diye? Ne faydası var bilgisayar oynamanın. İnsana zevk veriyor işte. Yoksa saatler boyunca bilgisayar başında kalmanın zararı yok mu sanıyorsun?

Bir iki kadeh içilmenin kalbe faydalı olduğu söyleniyordu, emin değilim. (Kaynak bulmaya üşendim şimdi doğrusu) Tabii bu şarap için geçerli, diğer içkileri bilemem.

Ama arada bir iki kadeh için ne olacak, ağzınız tatlanır :D

Geri
Yukarı