120 GB SSD önerisi

Bütçe
300-350 max
120GB Değmez. 240GB Sata Alarak kendine yettirebilirsin.
Windows Kuracaksan zaten belli bir kısmı gidecek. SSD kendi yazılımı için belli bir kısım daha götürecek. Yani eğer dolu dolu kullanıyorsan bilgisayarını, 500GB HDD + 240GB SSD alabilirsin.
Şuanda MLD M300 Serisini kullanıyorum. Aşırı memnunum ana karttan dolayı tam performansı alamıyorum. Ana kartım sata 3 desteklemiyor çünkü. Ama buna rağmen eskiden dakikalarca beklediğim bilgisayarım şuanda düğmeye basar basmaz açılıyor. En fazla 15 saniye sürüyor diyebilirim. Ekstra olarak açar açmaz arkaplan uygulamalarım hazır şekilde bekliyor. kasma veya donma olmadan kullanabiliyorum.
İşte Kullandığım SSD. Piyasaya göre gerçekten çok ucuz.

Windows Kuracaksan zaten belli bir kısmı gidecek. SSD kendi yazılımı için belli bir kısım daha götürecek. Yani eğer dolu dolu kullanıyorsan bilgisayarını, 500GB HDD + 240GB SSD alabilirsin.
Şuanda MLD M300 Serisini kullanıyorum. Aşırı memnunum ana karttan dolayı tam performansı alamıyorum. Ana kartım sata 3 desteklemiyor çünkü. Ama buna rağmen eskiden dakikalarca beklediğim bilgisayarım şuanda düğmeye basar basmaz açılıyor. En fazla 15 saniye sürüyor diyebilirim. Ekstra olarak açar açmaz arkaplan uygulamalarım hazır şekilde bekliyor. kasma veya donma olmadan kullanabiliyorum.
Zaten halihazırda 500gb hdd m var zaten 120gb ssd ye sistemi kuracağım tarayıcıları falan kurarım birde 2-3 tane oyun yeterli diye düşünüyorum. 120gb ssd önerin varmı ?

Sende bir şey olmadı diye diğer kişilerde de olmayacak diye bir şey yok.
Gigabayte ta aklım kayıyor hem uygun fiyat hemde bildiğimiz marka ama internet yorumlarında yok 1-2 ay kullandım bozuldu tarzı bazı yorumalar var bi sıkıntı çıkarmı ?
Birde kral o kadar para verecek olsam sadiskin 480 gb ssd plusını alırım

Son düzenleme:
120gb alarak fazla para vermiş olursun. 240gb al uygun fiyata ve sonrasında kafan rahat eder.
Sadece valorant 20gb ediyor tek başına.

120gb alarak fazla para vermiş olursun. 240gb al uygun fiyata ve sonrasında kafan rahat eder.
Sadece valorant 20gb ediyor tek başına.
Kral şöylede bi sıkıntı var PC eski zaten çoğu oyunu kaldırmıyor sadece Steam ve csgo kurarım oda yeter ama dediğin gibi alana kadar 240 GB uygun bulursam alırım. Önerdiğin uygun kaliteli marka varmı ?

İşlemcin ve RAM iyi bence ekran kartın eski.

İşlemcin ve RAM iyi bence ekran kartın eski.

Ekran kartı vardı aslında GTX960 almıştım sonra kuzene sistem topladık bendeki ekran kartı(9800GT) onun sistemde çalışmadığı için ona ödünç verdim ekran kartını. Yoksa PC fena değil iş görüyor.

Geri
Yukarı