120 gb SSD oyun bilgisayari icin yeterli mi?

Aykutti

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Hemen hemen sekillenen oyun bilgisayarima (gtx970, msi h97 gaming 3, i5 4460, 1tb wd cavier blue..) ssd almayi dusunuyorum. Oncelikli sorum "SSD ne ise yarar?"
Sanirim isletim sistemini icine kurunca pc daha hizli acilip kapaniyomus gibi seyler okudum geri kalan oyunlari falan sabit diske kurucagim icin 120gb yeterli geldi. Bilgilendirmeleri bekliyorum simdiden tesekkurler.

Selamlar. Hemen hemen sekillenen oyun bilgisayarima (GTX970, msi h97 gaming 3, i5 4460, 1tb wd cavier blue..) SSD almayi dusunuyorum. Oncelikli sorum "SSD ne ise yarar?"
Sanirim isletim sistemini icine kurunca PC daha hizli acilip kapaniyomus gibi seyler okudum geri kalan oyunlari falan sabit diske kurucagim icin 120GB yeterli geldi. Bilgilendirmeleri bekliyorum simdiden tesekkurler.
İçine oyun kurulmayacaksa rahatlıkla yeter. SSD'lerin okuma ve yazma hızları çok yüksek olduğu için, gerek açılma hızı, gerek sistemi kullanırken ki verdiği performans kendini hissettiriyor. Ancak oyunlara FPS olarak etkisi yok. Şu an SSD'de sadece sistem ve bazı sistemsel uygulamalar yüklü, 85GB boş alanım var. GTA 5, FarCry 4 gibi oyunları kurulamasa da, CS:GO, ETS2 gibi oyunlarda açılış hızından kazanmak için SSD'ye kurulabilir. SSD'nin oyunlarda işe yaradığı tek yer; multiplayer oyunlar. Örneğin öldüğünde sürekli spawn olduğun bir "First Person Shooter" oyununda, diğer oyunculara kıyasla daha hızlı spawn olma avantajı var. Tabi çok ince olaylar bunlar profosyonel değilsen gerek yok.

Oo bak bu cok iyi oldu. O zaman dota 2 ve CS direk ssd ye gerisi hdd ye. Anladim hocam cok tesekkurler cevaplar icin.

Oo bak bu cok iyi oldu. O zaman dota 2 ve CS direk SSD ye gerisi HDD ye. Anladim hocam cok tesekkurler cevaplar icin.
Ciddi misin yoksa değil misin anlamış değilim ama sakın aldanma yani. Daha erken doğarsın derken o 30 saniye bekleyecek sen 5 saniye değil. Cod:AW den örnek vermek gerekirse öldükten sonra kill cam daha hızlı yüklenir böylece sen birkaç salise erken doğarsın. Tabi anında 'f' tuşuna basarsan.

Hocam hayir sevindigim olay dota ve cs ye giris cikis hizlari yoksa respawn suresi cok da etkilenmez biliyorum o kadar :) Suan cektigim cileyi gorseniz sevincimi anlayabilirdiniz :D

Ciddi misin yoksa değil misin anlamış değilim ama sakın aldanma yani. Daha erken doğarsın derken o 30 saniye bekleyecek sen 5 saniye değil. Cod:AW den örnek vermek gerekirse öldükten sonra kill cam daha hızlı yüklenir böylece sen birkaç salise erken doğarsın. Tabi anında 'f' tuşuna basarsan.
Çok ince olaylar olduğunu söylemiştim zaten :) Profesyonel değilse gerek olmadığını da söyledim. Ancak sonuçta bir depolama alanı var ve SSD'ye kurmak her zaman avantaj :)

Hocam hayir sevindigim olay dota ve cs ye giris cikis hizlari yoksa respawn suresi cok da etkilenmez biliyorum o kadar :) Suan cektigim cileyi gorseniz sevincimi anlayabilirdiniz :D

Dota'yı bilemicem ancak CS:GO'nun yükleme süreleri gerçekten uzun.

Haftaya edebiyat lys'den sonra artik yeni sistem sart oldu. Gt550m ve eskiyen Asus laptop sagolsun artik dota bile kasiyor. Az once rage quitle oyundan ciktim sinirden. Sayenizde kurucam insallah guzel bir pc. Tekrardan tesekkurler yardimlar icin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı