120 GB SSD oyun oynamak için yeterli mi?

Şöyle söyleyeyim Windows'un yüklü oldugu disk kırmızı olursa Windows yavaşlamaya, takılmaya başlayabilir. Bende 120GB SATA SSD var Windows ona yüklü haricinde 1TB HDD var oyunları programları ve film dizileri oraya yüklüyorum. Yakın zamanda M.2 SSD almayı planlıyorum onu da 120 ya da 240GB alacağım çünkü sadece Windows yükleyeceğim.

@Mando9098 hocam sıkıntı olur mu?

Hocam zaten Windows'un yüklü olan diskte sadece Valorant ve CS2 yüklü.

Diğer 256 GB SSD'ye GTA 5 FiveM indireceğim sıkıntı olmazsa.

Yok sıkıntı olmaz. Yine söyleyeceğim Windows'un kurulu oldugu diskte en az 20-30GB boş alan kaldıgı sürece istediğinizi yükleyebilirsiniz.

Hocam peki 120 GB SSD, 256 GB SSD'den daha mı yavaş oluyor ikisi de aynı marka.

Yazma, okuma hızları aynıysa değişiklik olmaz. Sadece depolama alanı farklıdır o kadar. Ancak depolama %95 divarlarına kadar dolarsa o zaman yavaşlama olabilir. Ortalamanın altında deiğimiz ürünlerde yaşanır genelde. Üst marka ve üst kalite ürünlerde %100 dolu olsa dahi yavaşlamanın minimuma indiğini gördüm.

Yazma, okuma hızları aynıysa değişiklik olmaz. Sadece depolama alanı farklıdır o kadar. Ancak depolama %95 divarlarına kadar dolarsa o zaman yavaşlama olabilir. Ortalamanın altında deiğimiz ürünlerde yaşanır genelde. Üst marka ve üst kalite ürünlerde %100 dolu olsa dahi yavaşlamanın minimuma indiğini gördüm.
Hocam ikisininde hızları aynı. Fakat depolama daha fazla olursa da daha hızlı olmaz mı ?

Hocam ikisinin de hızları aynı. Fakat depolama daha fazla olursa da daha hızlı olmaz mı?

Hızında bir değişiklik olmaz. Ancak dediğim gibi kapasite 5-10GB gibi kalacak kadar dolarsa o zaman yavaşlama olabilir. Bütçe varsa 240GB'ya da 256 GB civarları alınmasını öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı