120 GB SSD yeterli mi?

ali cem

Hectopat
Daha fazla  
500 GB HDD'li bir bilgisayarım var ve çok yavaş.
  • Modeli : Asus X550JK 8GB
Bilgisayarın açılması 2 dakikayı buluyor. Bütçem sınırlı olduğu için benim için en uygunu 120 GB SSD. Sizce yeterli midir? Sadece Windows ve 3-5 küçük oyun için. Teşekkürler.
500 GB HDD'yi çıkarıp SSD'yi takacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
120 yeterli değil. Yaklaşık 100 GB alan kalıyor. Biraz daha bekleyip 250 GB almanızı öneririm.

Ben Samsung 850 Evo 120 GB kullanıyorum. Sanırım 110 GB falan alan var. Gunluk kullandigim butun programlar ve oyunlar icin yeterli. Bol bol alan olmasa da suan bile hala bos alan mevcut. Oyun olarak LoL, Knight, Metin2 L4D2 mevcut. Ayrica gunluk olarak dizi indirip izleyen birisiyim. İzledikce dizileri siliyorum ama 5-10 bolum indirip bekletebiliyorum.

Ben param olsaydi kesinlikle 250 GB versiyonu alirdim ama butce olmadigi icin mecbur 120 aldim. Bana psikolojik olarak yetmiyor ancak pratik kullanimda yeterli.

Verdigim seneryoya bakarak kararinizi verebilirsiniz.

240 GB hafızalı Macbook sahibiyim. Şimdiye kadar hiç hafıza sorunu çekmedim. Ayrıca Windows içinde bir miktar pay ayırmama rağmen. O sebeple 250 GB için biraz daha beklemeye değer.

Ben 128GB SSD + 2 TB HDD kullandığım için yetiyor ama SSD ye Windows ve programlar dışında hiçbirşey kurma şansı olmuyor. Aktif kullanılıp oyun kurulacaksa 250GB bile yetmez. Bende en yakın zamanda 850 Evo 500GB almayı düşünüyorum. 250 den aşağı almayın biraz daha biriktirin.

250 GB almayacaksanız çıkaracağınız 500 GB hard diski 2 HDD olarak DVD yerine (sisteminizde var olduğunu varsayarak) kullanmanız en mantıklısı değilse yer sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Ben de 120 gb kapasiteli ssd kullanıyorum ama 3 tb hdd depolama alanım var o yüzden sıkıntı olmuyor yeterli olacağını düşünüyorum tabi ekstra hdd eklemeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı