120 GB SSD yeterli mi?

Birkan Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
SSD alacağım ve 240 ya da 120 arasında kaldım. Sadece işletim sistemi kuracağım ve en çok oynadığım oyunları içine atarım. LoL, aldığımda PUBG'yi atarım başka da pek bir oyun aklıma gelmiyor. O yüzden sizce 120 GB yeter mi? Yoksa 120 TL daha verip 240 GB'lık bir SSD mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarına sadece PUBG yükleyeceksen ve onun dışında büyük boyutlu video, fotoğraf arşivleri yapmayacaksan yeterli olabilir. Ancak ben yine de 240 GB öneriyorum eğer bütçen yetiyorsa.

Pc'm zaten daha güncel 4 5 ay önce aldım görebilirsiniz sistemi o yüzden yükseltmeme gerek yok. 1 TB HDD de var, ama yine de 240 almakta fayda var değil mi

LOL ve PUBG toplamda 42 GB yer kaplıyor, Windows klasörü de güncellemeler ile 15-20 GB'ı bulur geçer de.

240 GB'lık disk almak daha mantıklı. Oyunlar çok yer kaplıyor. :D

Çok geç kalmış bir cevap da olsa da 240 GB diyorum. Ben de aynı ikileme düştüm 240 GB olanı aldım. Windows 10, Steam, Shadow of the Tomb Raider ve CS:GO yüklüyken durum resimdeki gibi. Ekstradan bir tane daha AAA oyun için fazlasıyla alan var.

Ek Açıklama 2018-11-26 203006.jpg

Dostlarım Haziran'da almışım galiba be ADATA SU650 120GB modelini aldım. Hiç bir oyunu yüklemedim açıkçası gerekli de olmadığını fark ettim. Msi'ın programları, driverler vs. onun içinde ve şu an 56gb boş depolama var. Bana yeter yani oyun yükleme sevdasında değilim :D.
Ama teşekkürler yardımlarınız ve cevaplarınız için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı