120 Hz ekranda FPS'i 160'a sabitlemek input lag yapar mı?

Daha fazla  
Normalde 160-200 FPS arası çok dalgalanan bir FPS' var laptop kullanıyorum ekran hzi 120, FPS'i 160'a sabitledim bu oyunu etkileyecek kadar bir input lag yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile bakabiliyorsunuz ms değerlerine misal bende 60 Hz monitör var oyun yüksek FPS 120-160 verince yağ gibi ve mouse çok hafif. Ms 7-9 arası ama 60'a sabitlersem veya V-Sync açarsam 16-19 arasına çıkıyor mouse a sanki taş bağlamışım gibi oluyor.

Hikayeli oyunlarda V-Sync ile kısıtlanabilir ama Rekabetçi oyunlarda çok rahatsız etmedikçe hiç ellemeyin. Çok rahatsız ediyorsa Fast Sync açabilirsiniz en azından.

MSI Afterburner ile bakabiliyorsunuz ms değerlerine misal bende 60 Hz monitör var oyun yüksek FPS 120-160 verince yağ gibi ve mouse çok hafif. Ms 7-9 arası ama 60'a sabitlersem veya V-Sync açarsam 16-19 arasına çıkıyor mouse a sanki taş bağlamışım gibi oluyor.

Hocam Afterburner'da o ms gösterme ayarı nerede göterebilir misiniz?

Hocam Afterburner'da o ms gösterme ayarı nerede göterebilir misiniz?

Hocam screenshot almaya çalıştım ama çıkmıyor FPS'nin hemen yanında duruyor.

Yani MSI Afterburner + rtss yüklü olacak oyunda açacaksınız arka planda. Ekranda sol üstte çıkıyor orada FPS'nin sağında oluyor ms yazıyor değerin yanında 6.9ms misal. Sürekli değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı