120 Mbps'nin sadece 5 Mbps'sini alıyorum

Fiber mi kullanıyorsun DSL mi kullanıyorsun hangi cihaz ile test yapıyorsun hangi server da 5Mbps alıyorsun daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Eğer Wi-Fi'da düşük hız alıyorsanız modem konumu çok önemli modemi ortalama 1/1.5 metre yükseğe alın ve etrafında sinyal bozacak elektronik cihaz bırakmayın.

Wi-Fi 2.4 Band genişlikleri

1x1 20 MHz Teorik olarak 72Mbps (kullanımda 30/40 arası)
1x1 40 MHz Teorik olarak 144 Mbps
2x2 20 MHz Teorik olarak 144Mbps
2x2 40 MHz Teorik olarak 300 Mbps (kullanımda 100/150 arası bir hız verir)

Fiber mi kullanıyorsun DSL mi kullanıyorsun hangi cihaz ile test yapıyorsun hangi server da 5Mbps alıyorsun daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Eğer Wi-Fi'da düşük hız alıyorsanız modem konumu çok önemli modemi ortalama 1/1.5 metre yükseğe alın ve etrafında sinyal bozacak elektronik cihaz bırakmayın.

Wi-Fi 2.4 Band genişlikleri

1x1 20 MHz Teorik olarak 72Mbps (kullanımda 30/40 arası)
1x1 40 MHz Teorik olarak 144 Mbps
2x2 20 MHz Teorik olarak 144Mbps
2x2 40 MHz Teorik olarak 300 Mbps (kullanımda 100/150 arası bir hız verir)

Yanlış bilmiyorsam DSL kullanıyorum ve Steam'de 5 Mbps olduğunu fark ettim sizce etharnet kablosu alsam düzelir mi?

İndirme yaparken 8/1 oranında performans alıyorsunuz diye biliyorum yani 15mb civarında bir indirme yapıyor olmanız lazım adsl hız testi yaptınız mı Steam harici

İndirme yaparken 8/1 oranında performans alıyorsunuz diye biliyorum yani 15mb civarında bir indirme yapıyor olmanız lazım adsl hız testi yaptınız mı Steam harici
Yanlış veya eksik bilgilendirme yapmayalım 1/8 dönüşümü bit değerinden byte'a geçerken yapılır. Steam iki ölçü birimi ile de gösterebiliyor ayarlarda seçenek var. 120mbps internet en kötü 100-110 mbps veya 13-14 MB/s alması lazım. Aşağısı hızınız düşmüş demek.
sadece steamda öyle gösteriyo normalde yüksek alıyosun korkma
Steam genelde internet performansının iyi bir göstergesidir. Steam düşük gösteriyorsa cidden düşüktür. Bu arkadaşın tam hızında en kötü 10 MB/s veya 100mbps alması lazım cidden 120mbps hat varsa.

Yanlış bilmiyorsam DSL kullanıyorum ve Steam'de 5 Mbps olduğunu fark ettim sizce etharnet kablosu alsam düzelir mi?

VDSL de (17a) 100 Mbps üstü alınamaz sizinki muhtemelen fiber ayrıca kablosuz kullanımda kesin sonuç alamazsın iyi performans için kablo ile bağlanmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı