120 ya da 240 GB SSD tavsiyesi

• Konuyu başlatan knnky
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 1B

knnky

Femtopat
Daha fazla  
Notebook'ta 500GB HDD diskim var. DVD ROM yuvasına SSD montajı yapmak istiyorum. 120 GB ya da 240 GB'lık bir ürün yeterli diye düşünüyorum. Fiyat performans açısından önerebileceğiniz bir ürün tavsiye eder misiniz? Ne yapabilirim bu konuda? Fikir verebilirseniz sevinirim.

Notebook'ta 500GB HDD diskim var. DVD ROM yuvasına SSD montajı yapmak istiyorum. 120 GB ya da 240 GB'lık bir ürün yeterli diye düşünüyorum. Fiyat performans açısından önerebileceğiniz bir ürün tavsiye eder misiniz? Ne yapabilirim bu konuda? Fikir verebilirseniz sevinirim.

Bütçeniz nedir?

DVD ROM ile tam performans alamazsınız. 860 EVO 250GB alabilirsiniz 10 GB sorun yaratmazsa. :) Çok kaliteli fiyatına değiyor ben kullanıyorum şu an.

Tam olarak bütçenizi bilmiyorum ama 300 TL'nin altında bütçeniz varsa başka ürün bakmayın. Patriot Burst'dan kat kat daha iyi mükemmel bir SSD. Bu SSD bu fiyattayken ne Patriot Burst'ın ne de Apacer Panther'in yüzüne bile bakmayın.

Şu an 870 EVO'nun pahalandığını da düşünürsek 300 TL altında en mantıklı tercih Seagate Barracuda 120 olacaktır. Alın geçin.

860 kötü bir SSD değil. Ama aynı fiyata 870 EVO var. :)
Şu sıralar Dolar kuru yüzünden 870 EVO'nun fiyatı 299 TL'den 320 TL'lere çıktı. 870 EVO yine 299 TL civarına düşerse alınabilir bence. 860 EVO hiç alınmaz artık. 3 yıllık artık Samsung tarafından emekli edilmeye hazırlanılan bir SSD. Şu an millet kafasına göre fiyat çekiyor 860 EVO'ya. Çok yakında karaborsaya bile düşer.

Geri
Yukarı